Jak se zbavit otoků nohou? Tento čaj z petržele dělá skutečné divy

Jak se zbavit otoků nohou? Tento čaj z petržele dělá skutečné divy Zdroj: Shutterstock

Nepříjemné otoky nohou trápí spoustu z nás a s rostoucími teplotami je to jen horší. Tento problém především trápí ty, kteří mají sedavé zaměstnání, jenže existují i další důvody, proč se otoky objevují.

Otoky mohou být způsobeny dlouhým sezením, ale může za něj i zadržování nadměrné vody v těle, těhotenství, nezdravá, příliš slaná a kořeněná strava, nedostatek pohybu a jak již bylo napsáno výše - i vysoké letní teploty.

Pokud se vás tedy tento problém týká a někdy jsou otoky již natolik nepříjemné, že vás dokonce i bolí, zkuste si uvařit petrželový čaj!

Zdroj: Shutterstock A jak na něj?

Vezměte si nať z pěti petrželí, nasekejte ji a dejte ji do vroucí vody (pokud chcete, aby chuť čaje byla intenzivní, udělejte si čaj jen z půl litru vody, pokud chcete slabší, tak z litru). Jestliže jsou ale vaše otoky opravdu velmi bolestivé, udělejte si raději čaj silnější, tím lepší bude jeho účinek.

Vařte tuto nať ve vodě asi 5 minut a pak ji ještě dalších 20 minut nechte louhovat. Čaj poté sceďte a vypijte teplý anebo studený, záleží na vás. Předem vás také upozorníme, že jeho chuť není úplně nejlahodnější, ovšem účinky stojí za to! Pokud vám ale i přesto nebude chutnat, můžete do něj přidat zázvor, med či citrón, což by jeho chuť mělo zlepšit.

Aby byl opravdu účinný, vypijte alespoň 3 šálky denně. Nejenže vás zbaví otoků, ale je také močopudný, což vám pročistí organismus i ledviny.

Autor:
Publikováno: 10. 1. 2022 10:55 Nahlásit obsah