Je klimatizace v kanceláři řešením na horké letní dny? Známe odpovědi

Je klimatizace v kanceláři řešením na horké letní dny? Známe odpovědi Zdroj: Shutterstock

Léto je období, na které se všichni těšíme, protože si užíváme zaslouženou dovolenou. Horké letní dny si ale neužíváme jenom u vody ale také v práci.

Většina firem má již kanceláře, kde je puštěna klimatizace naplno a vám se zdá, že léto je někde daleko, protože vaše krásné šatičky v práci nahradí kalhoty, ponožky a svetry. Jak tedy bez úhony přežít klimatizaci v práci?  

Hádky o to, jak klimatizaci nastavit jsou na denním pořádku, protože někdo ji chce zapnout, jiný je proti a dává přednost otevřeným oknům. Některé firmy mají zase centrální nastavení, takže vypnout ani nejde. Tam, kde to jde ručně nastavit, by měl být používán kompromis. Obecně se doporučuje teplota, kterou určuje nařízení vlády pro práci s minimem pohybu a to je 24,5°C a při lehčí manuální práci 23°C.

Zdroj: Shutterstock

Jaké je tedy řešení?

  • Mějte v práci ponožky, kalhoty, svetr a šátek na krk. Je zřejmé, že pokud jdete ráno do práce a svítí sluníčko, nepůjdete oblečení jako na podzim. Proto je dobré mít teplejší oblečení v práci a raději se převléknout. Pokud sedíte celý den u počítače, věřte, že po chvíli si budete připadat jako na ledové ploše a teplé oblečení více než oceníte.
  • Snažte se co nejvíce hýbat, aspoň jednou za hodinu se na chvíli projděte, ideální je vyjít ven na sluníčko. Ale pozor na náhlou změnu teplot, tak raději opatrně. Stačí se také projít jenom po kanceláři, aby se vám svaly rozehřály a protáhly. Klimatizace totiž napomáhá tuhnutí svalů a jejich bolesti.
  • Dalším řešením je nahřívací polštářek na záda. Nejenom, že vás zahřeje, ale uleví od bolesti ztuhlých svalů a zabrání prochladnutí. Polštářek promáčknete na určeném místě a on vás bude hřát půl hodiny teplotou 50-55 stupňů. Můžete si také zakoupit elektrický vyhřívací pás, který vám zahřeje záda, břicho, klouby, krk nebo nohy.
  • Nekonzumujte také studená jídla a nápoje. Vyšší konzumace studených pokrmů vede k oslabení zažívání a následně k potížím s trávením. Je zapotřebí také chránit srdce před přehřátím zapříčiněným náhlou změnou teploty. Zde jsou vhodná zvlhčující jídla jako polévky, rizoto, dušená zelenina nebo teplý těstovinový salát.

Doufáme, že řešení, která vám nabízíme, využijete a klimatizace již nebude zdrojem hádek a rozepří na pracovišti. Každý problém má přeci své řešení.

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2021 11:54 Nahlásit obsah