Jeden grapefruit denně s vámi udělá divy: Zlepšíte si imunitu a zhubnete

Jeden grapefruit denně s vámi udělá divy: Zlepšíte si imunitu a zhubnete Zdroj: Shutterstock.com

Také patříte k lidem, kteří nemají rádi grapefruity pro jejich hořkou chuť? Potom děláte velkou chybu. Grapefruity se řadí k nejzdravějším citrusovým plodům, a zvláště na podzim a v zimě byste si měli dopřát alespoň jeden kus tohoto ovoce denně.

Hlavní důvody, proč jíst jeden grapefruit denně

O grapefruitech je známo, že jsou vynikajícími spalovači tuků a vzhledem k vysokému obsahu vitaminu C posilují také obranyschopnost organismu. To ale není vše. Pravidelná konzumace grapefruitů vašemu zdraví dokáže dát mnohem víc. Proč byste tedy měli jíst alespoň jeden grapefruit denně?

Dostanete do sebe málo kalorií, zato vysoké množství minerálů a vitamínů

Grapefruit patří mezi ovoce s nejnižší kalorickou hodnotou. Obsahuje naopak vysoký podíl vlákniny, vitaminů, minerálů a antioxidantů. Toto citrusové ovoce je bohaté zejména na vitamin C a A, vitaminy skupiny B, draslík, thiamin, zinek, měď, železo a hořčík.

Zdroj: Shutterstock.com

Podpoříte svůj imunitní systém

Grapefruit je ceněný zvláště kvůli vysokému obsahu vitaminu C. Tento vitamin vyniká antioxidačními vlastnostmi, čímž chrání buňky lidského těla před nebezpečnými bakteriemi a viry. Na podpoře imunitního systému navíc spolupracují také zinek, měď, železo a vitaminy skupiny B, které do sebe rovněž přijmete díky konzumaci grapefruitu.

Nebudete se tolik přejídat

Pokud držíte dietu, dejte si před každým jídlem alespoň jednu čtvrtinu loupaného grapefruitu. Díky konzumaci tohoto ovoce se u vás dříve dostaví pocit sytosti, a navíc nebudete mít v průběhu dne tak velkou chuť k jídlu.

Zdroj: Shutterstock.com

Nastartujete spalování tuků a zhubnete

Pravidelné pojídání grapefruitu blahodárně působí také na spalování tuků v lidském těle. V tomto ovoci najdete látku zvanou synefrin, která ovlivňuje rozpad tukových buněk. Pomocí grapefruitu dokonce podpoříte spalování tuků i tehdy, když nezměníte své stravovací návyky. Tento citrusový plod není pouze výborným spalovačem tuků, do jisté míry zabraňuje také usazování tuků ve všech částech lidského těla.

Podpoříte své zdraví

Když budete jíst grapefruit každý den, podpoříte tím i některé své důležité tělesné funkce. Konzumace grapefruitu totiž zlepšuje trávení a harmonizuje funkci střev, blahodárně ovlivňuje činnost srdce a cév, harmonizuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a také snižuje vysoký krevní tlak. Grapefruit je tak významným pomocníkem ke snížení rizika vzniku infarktu, mozkové mrtvice, ale také diabetu druhého typu.

Autor:
Publikováno: 25. 11. 2019 11:28 Nahlásit obsah