Kosmetické produkty, které nepotřebujeme, ale přesto je kupujeme

Kosmetické produkty, které nepotřebujeme, ale přesto je kupujeme Zdroj: Shutterstock

Někdy naše rozhodnutí ovlivní reklamy, někdy jen malé doporučení, což následně znamená, že nakupujeme spoustu zbytečných krémů, masek a sér, které slibují zázraky. Jenže jak to ve skutečnosti s tím marketingem je? Které z kosmetických produktů vlastně vůbec nepotřebujeme?

Přípravky na poškozené konečky

Bez hledu na to, jak moc bychom si přály, aby to vyšlo, žádný kosmetický produkt na roztřepené konečky neexistuje! Séra a balzámy s příslušným štítkem jsou pouze tahákem k tomu, abyste jim uvěřila a koupila si je. Jediná věc, která skutečně funguje, je jejich ostřihání.

Krém na ruce, krém na nohy a tělové mléko

Dalším mýtem je to, že lidé potřebují různé krémy pro různé části svého těla. Ovšem v tomto případě nepočítáme obličej, ten vyžaduje jinou a zvláštní péči. Máme tím však na mysli zbytek těla, protože ve většině případů se dá jeden produkt použít na celé tělo, například tělové mléko. Všechny krémy pracují na stejném principu, takže je klidně můžete použít jak na ruce, tak i na tělo a nohy.

Zdroj: Shutterstock.com

Šampón proti lupům

Když mazové žlázy na pokožce hlavy nepracují tak, jak by měly, začnou se tvořit nevzhledné lupy a my okamžitě běžíme do drogérie pro šampón, který má zamezit jejich vzniku. Jenže většinou tyto „drogérkové“ šampóny nedokážou natrvalo tento problém vyřešit a proto je lepší zajít do lékárny, kde vám poradí a doporučí šampón přímo pro vás.

Tonikum na obličej

Tonikum na obličej je právě jedna z těch věcí, kterou sice považujeme za nezbytnost, ale jen z toho důvodu, že se o naši pokožku nedokážeme správně postarat. V tomto případě raději volte čisticí pěnu, která je mnohem účinnější než tonikum, navíc neobsahuje alkohol a především nevysušuje pokožku a má neutrální pH.

Balzám na rty

Většina výrobců tvrdí, že na vysušené rty nepomůže nic jiného než právě balzám na rty. Sice vám některé balzámy mohou opravdu pomoci, většina z nich ale obsahuje alkohol, který pokožku, a tím pádem i rty, jen vysušuje. Lepší a užitečnější variantou je kosmetická vazelína anebo včelí vosk s kapkou olivového či kokosového oleje.

Pěna na holení

Že si holení bez holicí pěny neumíte představit? A co takhle vyzkoušet sprchový gel, který obsahuje spoustu glycerolu a vaši pokožku dokáže na holení připravit mnohem lépe než holicí pěna.

Zdroj: Shutterstock.com

Krém na celulitidu

Spousta z nás žen má stále tendenci věřit tomu, že je tyto zázračné krémy jako mávnutím kouzelného proutku zbaví nevzhledných ďolíčků jednou provždy. Jenže je potřeba si uvědomit, že v současné době existují pouze dvě věci, které na celulitidu opravdu pomáhají – aktivní životní styl a zdravá strava. Do toho můžete vyzkoušet i přímo speciální masáže proti celulitidě, které stimulují krevní oběh. Tyto krémy vaši pokožku udělají jen hebkou, nic víc.

Masky na obličej

Netvrdíme, že masky na obličej jsou naprosto zbytečné, opravdu mohou na chvíli udělat vaši pleť jemnější, ovšem účinek nevydrží příliš dlouho. Ve skutečnosti je tedy vůbec nepotřebujete a většina z nich má jen zvlhčující účinky, kterými dosáhnete i při použití krému na obličej.

Autor:
Publikováno: 23. 5. 2023 16:00 Nahlásit obsah