Movember v dámském provedení: Dámy, během ledna se neholte, apeluje výzva Januhairy

Movember v dámském provedení: Dámy, během ledna se neholte, apeluje výzva Januhairy Zdroj: Uniland.co.uk

Každý listopad mají muži "svůj" Movember. Od letošního roku nezůstávají pozadu ani jejich něžnější polovičky. Do charitativní výzvy Januhairy, která nabádá ženy, aby se neholily, se od začátku letošního ledna zapojují ženy prakticky po celém světě. A co vy - odložíte žiletku a přidáte se taky?

Januhairy: Měsíc bez holení

Ženy mají konečně taky svůj měsíc bez holení! A to díky výzvě Januhairy, kterou nedávno vymyslela a do které se jako první zapojila mladá Britka Laura Jacksonová. V rámci výzvy, jejíž výtěžek chce věnovat na osvětový program organizace Charity Body Gossip, nabádá všechny ženy a dívky, aby po celý leden odložily žiletky a své tělo vůbec neholily, a to ani v podpaží nebo na nohách. Tato 21letá studentka herectví zkrátka chce, abychom se své tělo naučily přijímat v jeho naprosté přirozenosti.

"Když jsem se přestala holit, začala jsem se cítit svobodněji a sebevědoměji. Někteří lidé kolem mě - i moje máma - nerozuměli tomu, proč se neholím. A někteří mi dokonce napřímo řekli, že s tím nesouhlasí," říká Laura Jacksonová, která se jako první vrhla do výzvy Januhairy.

Zdroj: Telegraph.co.uk Když svou fotku vyvěsila na Instagram, setkala se ihned jak s pozitivními reakcemi, tak s posměšky. Každopádně svou odvahou ihned oslovila tisíce žen a dívek, díky čemuž může Januhairy aspirovat na ženskou obdobu Movemberu.

"Bez ohledu na to, jestli je naše kůže porostlá chloupky, nebo je hladká, zůstáváme stejně krásné a čisté. Proč by v tom měl někdo vidět nějaký rozdíl?" uvažuje 21 letá Laura.

Jasná podoba s výzvou Movember

Přijde vám tato výzva podobná akci Movember, kdy si muži během listopadu neholí tvář a nechávají si narůst knírek nebo dokonce plnovous? Trefa do černého! Movember je charitativní akcí, která podporuje výzkum a prevenci rakoviny a varlat. Movember se každým rokem těší nebývalé popularitě. Knír či plnovous si každý listopad nechávají narůst jak běžní muži, tak celebrity nebo sportovci. A co Januhairy, dočká se rovněž takové masové rozšířenosti a obliby?

Zdroj: Telegraph.co.uk

Naučte se přijímat svou přirozenost

Není to pouze o neholení. Také Januhairy má svůj hlubší význam. Cílem této akce, do které se postupně zapojují tisíce žen po celém světě od USA přes Španělsko až po Rusko, je podpořit organizaci Charity Body Gossip. Tato charitní společnost hlavně mladým dívkám v rámci svého osvětového programu vysvětluje, že "dokonalost" rozhodně neexistuje. Podle Charity Body Gossip by se mladí lidé neměli nechat semlít stávajícími trendy "dokonalosti" a 100procentní upraveností a měli by se naučit přijímat sami sebe tak, jací ve skutečnosti jsou.

Zdroj: Telegraph.co.uk "Chlupy a chloupky jsou něco přirozeného, co roste na našich tělech. Naše lidské společenství je však považuje za odpudivé a nevkusné. Proto si ženy zvykly na to chloupky ze svého těla odstraňovat. Tím však ztrácejí vlastní přirozenost a vzdalují se původní identitě," stojí v prohlášení Charity Body Gossip.

Pokud se chcete podívat na všechny odvážné ženy a dívky, které se do této akce už zapojily a rozhodly se po celý leden neholit, zadejte si na Instagramu hashtag #januhairy.

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2019 14:00 Nahlásit obsah