Náplasti na pupínky vás zbaví akné přes jedinou noc. Jak fungují?

Náplasti na pupínky vás zbaví akné přes jedinou noc. Jak fungují? Zdroj: Shutterstock.com

Není nic horšího, než když se vám na tváři objeví vřídek, který kazí vzhled. Jeho mačkáním problém ještě znásobíte, protože akné se může zanítit. Jak se však pupínku zbavíte co nejrychleji? Zkuste sáhnout po speciálních náplastech, které váš problém vyřeší přes jedinou noc. Na jakém principu tyto náplasti fungují?

Vychytávka, kterou běžně používají ženy v Jižní Korey i Japonsku

Akné není pouze věčný problém náctiletých. Podle odhadů Americké akademie dermatologie (AAD) akné sužuje život i 15 procentům dospělých. Patříte mezi ně i vy? S vaším věčným problémem vám mohou pomoci i průhledné náplasti na pupínky, které běžně používají ženy v Jižní Korey a Japonsku.

Malé kulaté náplasti, které se na noc lepí na počínající vřídky či akné, jsou mezi českými ženami stále populárnější. Stačí, když si před spaním náplast nalepíte na pupínek. Když ji po osmi hodinách spánku odlepíte, po zaníceném vřídku plném hnisu nebude ani památky. Proč to tak je a jakým způsobem tedy tyto náplasti fungují?

Zdroj: Shutterstock.com Náplasti mají za úkol absorbovat vlhkost

Náplasti, které mají za úkol odstraňovat lokální akné, jsou vyrobené z hydrokoloidního materiálu. Jejich úkolem je tedy absorbovat vlhkost. Hydrokoloidní obvazy se mimo jiné běžně používají v lékařské praxi, a to při léčení chronických ran.

Jestli si tedy na počínající pupínek nalepíte malou kulatou náplast, přes noc z něj náplast nasaje tekutinu, ovšem i toxické látky. Navíc ochrání tuto zanícenou část pokožky obličeje před vnějšími bakteriemi. Právě tím vším dokáže hydrokoloidní náplast urychlit hojení pupínku.

Tip: Ještě, než si náplast na tvář nanesete, musí být oblast kolem pupínku čistá, suchá a nemastná. Dokonale ji tedy očistěte a osušte.

Zdroj: Shutterstock.com Vybírejte náplasti na akné s přídatnými látkami

Abyste se vřídků a pupínků na tváři opravdu rychle zbavila, poohlédněte se po takových hydrokoloidní náplastech, které obsahují i některé přídatné látky. A to zejména kyselinu salicylovou a benzoyl peroxid, což jsou základní složky pro léčbu akné. Náplasti mohou rovněž obsahovat výtažky z tea tree oleje, který má antiseptické a antibakteriální vlastnosti.

Nejen přes noc, ale i přes den

Náplast na pupínku, která je skoro neviditelná, nemusíte mít pouze přes noc. V Japonsku či Jižní Korey se běžně setkáte s tím, že ženy ji mají na své tváři i přes den. Zkuste to i vy v případě, že míváte nutkání sahat si přes den rukama na pupínky, nebo máte velkou touhu si je stále mačkat.

Autor:
Publikováno: 20. 5. 2020 10:56 Nahlásit obsah