Přehled změn, které nás čekají 3. května, 10. května a 17. května: MŠ pro všechny, rotační výuka druhého stupně ZŠ, otevření obchodů či slíbený návrat středoškoláků

Přehled změn, které nás čekají 3. května, 10. května a 17. května: MŠ pro všechny, rotační výuka druhého stupně ZŠ, otevření obchodů či slíbený návrat středoškoláků Zdroj: Shutterstock

V pondělí 3. května se v rámci rozvolňování vrací v některých krajích Česka do lavic druhé stupně ZŠ a otevřou se rovněž MŠ pro všechny děti. Jak slíbila česká vláda, v pondělí 10. května bude následovat návrat druhého stupně ZŠ do škol po celém Česku. Mají se rovněž otevřít zbývající obchody a MŠ budou přístupné pro všechny děti.

Přehled změn od pondělí 3. května: Otevření školek a návrat druhého stupně v některých krajích

Vláda během jednání ve čtvrtek 29. dubna rozhodla, že se od 3. května vrací k rotační výuce žáci druhého stupně hned v několika krajích Česka. Jedná se o Prahu a Královéhradecký, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Liberecký a Pardubický kraj. Rotační výuka znamená, že jeden týden budou žáci prezenčně studovat ve škole a další týden budou na distanční výuce doma.

A co mateřské školy? Ty se dle rozhodnutí vlády otevřou pro všechny děti od pondělí 3. května bez roušek a testů hned v několika krajích. A to v Praze a Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, a Pardubickém kraji.

Zdroj: Shutterstock Co se změní od pondělí 10. května: Návrat druhého stupně a otevření MŠ v celém Česku

Ve zbývajících krajích Česka, kde k návratu dětí druhého stupně ZŠ nedošlo 3. května, má dojít právě v pondělí 10. května. Také se otevřou bez roušek a testů všechny školky.

"Vláda dnes přijala usnesení, že k 10. květnu dojde k otevření zbývajících MŠ a druhých stupňů ZŠ v rotačním schématu ve zbývajících krajích. Samozřejmě s výhradou, kterou si vymínil ministr zdravotnictví - naprosto logicky, kdyby v nějakém okrese byla ta situace riziková, tak hlavní hygienička nebo ministerstvo zdravotnictví má možnost toho lokálního zásahu. Ale jinak 10. května se vrací i v těch zbývajících krajích MŠ k tomu režimu bez roušek a v plné sestavě a druhé stupně v systému rotací," řekl ve čtvrtek 29. dubna ministr školství Robert Plaga.

Zdroj: Shutterstock Jak je to s otevřením zbývajících obchodů 10. května 

Ve čtvrtek 29. dubna česká vláda schválila, že se všechny maloobchodní prodejny definitivně otevřou v pondělí 10. května. “Všechny maloobchodní prodejny se otevírají 10. 5. 2021. Právě rozhodla vláda,” potvrdil na svém twitterovém účtu ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Co středoškoláci? Do lavic by se mohli vrátit nejdříve 17. května

Návrat dětí ze základních škol zpátky do lavic je již nastíněný. A jak je to s návratem středoškoláků na prezenční studium? K tomu by mohlo dojít nejdříve 17. května.

"Středoškoláci určitě. Jejich teoretická výuka, praktická výuka už je a měla prioritu, je právě v tom balíčku číslo čtyři, který je vázán na incidenci 75 na 100 tis. obyvatel nebo zlepšení té situace celkově. Pokud bych měl, tak jako Karel Havlíček, říct nějaký přibližný termín, tak nejdříve 17. května," uvedl ve čtvrtek 29. dubna ministr školství Robert Plaga.

Zdroj: Seznam Zprávy, Twitter

Autor:
Publikováno: 30. 4. 2021 11:06 Nahlásit obsah