Rady gynekologů, které vám ulehčí vaše ženství

Rady gynekologů, které vám ulehčí vaše ženství Zdroj: Shutterstock

Jakmile se z dívky stane žena, je na čase, aby navštívila svého gynekologa, který se stane velmi důležitým člověkem v jejím životě. A právě na rady gynekologů bychom měly dávat téměř v každé situaci. Co nám tedy tito odborníci radí?

Na první prohlídku po prvním menstruačním cyklu

Některé dívky věří tomu, že první prohlídka je nutná až po prvním intimním styku a některé s touto návštěvou otálejí i několik let poté. To ale není vůbec pravda, gynekologové doporučují první prohlídku již po první menstruaci. Maminky by tedy měly zajistit, ať jejich dcery jsou na první preventivní prohlídku včas. Mohou tím mladým dívkám ušetřit spoustu nepříjemností v pozdějším věku.

Výběr gynekologa nepodceňujte

Jestliže jste se u svého gynekologa necítila příjemně, nikdy se k němu nevracejte a raději si najděte někoho, komu budete plně důvěřovat a cítit se při prohlídce uvolněně. Je důležité, aby vám váš gynekolog sedl i jako člověk a vy jste se mu nebála svěřit s čímkoliv, co vás trápí.

Mluvte o všem, co vás trápí

Před jakýmkoliv lékařem, gynekologem nevyjímaje, byste se neměla stydět o svých problémech mluvit, i když se může jednat pouze o banální věci. Čím více informací o vašem stavu lékař bude mít, tím lépe pro vás a pro vaše zdraví. pamatujte, že ve většině případů nepřijdete s něčím, co by ještě lékař do té doby neviděl.

Zdroj: Shutterstock

Používejte pouze intimní kosmetiku

Jestliže vám k umytí nestačí pouze voda a raději používáte na svůj klín i kosmetické přípravky, vždy volte takové, které jsou přímo pro tuto oblast určené, nikoliv například sprchové šampóny nebo mýdla, které jsou vhodné jen na tělo. Speciální intimí kosmetika je k dostání v jakékoliv drogérii nebo lékárně. 

Pravidelné testování není ostuda

Pokud nemáte stálého partnera, je na místě, abyste pravidelně docházela na testy na pohlavní choroby na venerologii. Spousta žen se těmito nemocemi nakazí a nemá o tom ani tušení a šíří je do světa dál. Prevence nejen v této oblasti by měla být samozřejmostí, vždyť zdraví máme jen jedno.

Pravidelná prohlídka je důležitá

Nepodceňujte pravidelnou prohlídku u svého gynekologa, která probíhá pouze jednou za rok, jestliže tedy nemáte nějaké zdravotní problémy. Ne každá nemoc a potíž se projeví okamžitě a právě tato prohlídka je může včas odhalit a zamezit závažnějším komplikacím.

Autor:
Publikováno: 11. 10. 2021 11:47 Nahlásit obsah