Sedm důvodů, proč byste měli spát nazí

Sedm důvodů, proč byste měli spát nazí Zdroj: Shutterstock

Spíte rádi nazí, ale před ostatními se to stydíte přiznat? Už nemusíte, protože podle posledních studií je spaní bez pyžama pro nás i naše tělo opravdu prospěšné! A my vám představíme hned 7 důvodů, proč už si na sebe před spaním nic neoblékat.

Lepší spánek

Určitě jste si také všimli, že jakmile je vám horko, usnout vám prostě za žádnou cenu nejde. Vysvětlení je totiž úplně jednoduché! Proto, aby člověk usnul, musí jeho tělesná teplota klesnout o půl stupně a tím, že si na sebe obléknete pyžamo, to tělu moc neulehčíte.

Místo toho, aby se vaše tělo již přepnulo do spánkového režimu, má ještě za úkol bojovat s vaší tělesnou teplotou.

Lepší prostředí pro vaše intimní partie

Spousta materiálů není vůbec vhodná pro naše intimní partie, které jsou opravdu velmi háklivé na bakterie i nejrůznější infekce. Nechte raději váš klín volně dýchat. Navíc nemluvě o tom, jak to obohatí váš sexuální život, když vedle sebe budete každý večer ulehat úplně nazí!

Zdroj: Shutterstock

Lepší vstávání

Máte také problém donutit se vylézt z vyhřáté postele? Od teďka už ne! Sami budete překvapení, jak lehce se vám bude vstávat a jak se budete cítit dokonale odpočatí a vyspaní.

Zhubnete

Během spánku, kdy na sobě nemáte kromě peřin nic jiného, spálíte mnohem více kalorií. Váš metabolismus se totiž zrychlí a boj s přebytečnými kily bude hračka.

Větší pohodlí

Určitě jste si také na sebe někdy oblékli pyžamo, které na první pohled vypadalo opravdu pohodlně, jenže během noci se z něj stala doslova noční můra. Kousalo vás, škrtilo a stejně skončilo na zemi. Od teď už nic takového nezažijete a můžete si dopřát spánek bez tohoto nepříjemného rušení.

Zdroj: Shutterstock

Budete vypadat lépe

Není přesně dokázáno, čím to je, ale prostě je to tak. Nejspíš je to způsobené tím, že se spánek stal mnohem kvalitnější a my se cítíme několikanásobně lépe a odpočatě. A i dámy jistě potvrdí, že zdravý spánek nenahradí žádný make-up!

Už žádný stres

Tento poslední bod je řekněme součtem všech výše zmíněných. Pokud se dobře vyspíte, budete vypadat dobře, něco málo zhubnete a ještě se zlepší váš partnerský i milostný život. A to už přece za to stojí, ne?

A co vy dámy? Spíte nahé nebo sázíte na osvědčené pyžamo? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 3. 2. 2022 16:43 Nahlásit obsah