Slovenský praktický lékař Rastislav se nakazil koronavirem ve své ordinaci. 48letý muž bojuje o život v ružomberské nemocnici, jeho stav je vážný

Slovenský praktický lékař Rastislav se nakazil koronavirem ve své ordinaci. 48letý muž bojuje o život v ružomberské nemocnici, jeho stav je vážný Zdroj: Shutterstock.com

Dva tisíce pacientů, starosta obce Lokca, kolegové, přátelé a rodina. Ti všichni si nepřejí nic jiného, jen aby praktický lékař Rastislav, který se nakazil covidem-19 v práci, boj nad touto nemocí vyhrál. Jeho stav je vážný, momentálně je připojený na umělou plicní ventilaci v Ústřední vojenské nemocnici v Ružomberku.

O případu praktického lékaře Rastislava z obce Lokca v okrese Námestovo nacházejícím se na Oravě jako první informoval slovenský premiér Igor Matovič. Podle informací lidí z Lokce se 48letý lékař nakazil koronavirem ve své ordinaci při vykonávání své profese. Není však jasné, zda od některého svého pacienta, či sestřičky.

Tento muž působí jako praktický lékař v malé slovenské obci Lokca již 15 let, kromě toho má na starost pacienty i z přilehlých vesnic. Lékař Rastislav, se kterým coby jedna ze zdravotních sestřiček pracuje také jeho manželka, však bohužel již tři týdny bojuje s covidem-19 v ružomberské nemocnici. Jeho stav je dle vyjádření slovenského listu Čas velmi vážný. Lékařova manželka a další sestřička jsou v tuto chvíli v domácí izolaci.

Zdroj: Cas.sk “Je nám líto, co se stalo. Věříme, že se uzdraví. V obci je velmi oblíbený a chodí k němu pro jeho laskavý přístup i spousta lidí z jiných vesnic. Určitě má minimálně dvě tisícovky pacientů,” řekl starosta obce Lokca Miroslav Valčičák.

O zdraví oblíbeného doktora se tak v současnosti strachují tisíce lidí ze slovenské Oravy. Nejen jeho rodina a přátelé, ale i kolegové a pacienti. 48letý Rastislav se s covidem-19 pere už dlouhé tři týdny. V současnosti leží v Ústřední vojenské nemocnici v Ružomberku.

“Potvrzujeme, že je u nás hospitalizovaný 48letý lékař, který je připojený na umělou plicní ventilaci. Blíže se ale k jeho zdravotnímu stavu vyjadřovat nebudeme,” uvedla mluvčí ružomberské nemocnice Petra Dišková.

Autor:
Publikováno: 16. 10. 2020 14:00 Nahlásit obsah