Trápí vás rozšířené póry? Zbavte se jich pomocí těchto surovin

Trápí vás rozšířené póry? Zbavte se jich pomocí těchto surovin Zdroj: Shutterstock.com

Póry jsou malé „otvory“ na kůži, díky kterým naše pokožka dýchá. Okem jsou takřka neviditelné, avšak jak člověk stárne, mohou se začít póry čím dál tím více rozšiřovat. Rozšířené póry nevypadají z estetického hlediska příliš pěkně a pro mnohé z nás, především pro ženy, jsou velkým problémem.

K tomu, aby se póry opět vrátily do původní velikosti, máme pro vás několik typů, jak využít suroviny, které mnoho z nás má doma: 

Gel z aloe vera

Ten koupíte v každé drogérii. Aplikujte jej na očištěný obličej a nechte jej působit nejlépe přes noc. Ráno obličej jen opláchněte vlažnou vodou a naneste váš oblíbený hydratační krém. Aloe vera udržuje vaši pokožku dostatečně hydratovanou a odstraňuje nečistoty.

Jablečný ocet

Smíchejte jednu polévkovou lžíci jablečného octa s pěti lžícemi vody a směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Následně si touto směsí postříkejte obličej a nechte ji na obličeji uschnout. Jablečný ocet reguluje hladinu pH a napomáhá v boji proti bakteriím, které způsobují akné.

Zdroj: Shutterstock.com

Prášek do pečiva a jedlá soda

Smícháním prášku do pečiva a jedlé sody získáte pastu, kterou nanesete na obličej, necháte chvíli působit a poté opláchnete vodou. Tento proces opakujte každé 3-4 dny, rozhodně ne každý den. Jedlá soda totiž vysušuje, což by vám mohlo způsobit nepříjemné šupinky na obličeji.

Máte i vy nějaký osvědčený babský trik, jak se rozšířených pórů zbavit jednou provždy? Podělte se s námi o něj v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 29. 1. 2021 11:02 Nahlásit obsah