Váš dekolt si zaslouží péči i v zimě. I když zrovna nenosíte výstřihy

Váš dekolt si zaslouží péči i v zimě. I když zrovna nenosíte výstřihy Zdroj: Shutterstock.com

Většina z nás se v zimě vyhýbá tričkům či svetrům s výstřihy. Milujeme naopak roláky i další svršky, které mají střih přímo ke krku. A tak se stává, že zapomínáme pečovat o svůj dekolt. Je to ale velká škoda, protože tímto přístupem jenom uspíšíme stárnutí kůže a vznik prvních vrásek. Jak by tedy měla vypadat správná zimní péče o dekolt?

Zahrňte svůj výstřih speciální péčí, a to i v zimě

Přehoupl se váš věk přes třicítku? V tom případě byste se měla o pokožku svého dekoltu (ale i krku) začít starat stejným způsobem, jako se den co den věnujete pokožce svého obličeje. Správnou péčí zajistíte, že váš výstřih bude vypadat stále svěže a mladistvě a nebude mít sklon ke tvorbě vrásek.

Zdroj: Shutterstock.com Dekolt si čistěte stejně jako tvář

Zvlášť v zimním období jste si určitě všimla, že kůže ve vašem dekoltu má větší sklon k zarudnutí a tvorbě akné. Vaše pokožka ve výstřihu je totiž velmi citlivá a když na ní máte po celý zimní den například teplý svetr ke krku, o své citlivosti vám sama poví některým ze zmíněných kožních problémů.

Proto si každý večer pleťovou či minerální vodou pečlivě vyčistěte nejen tvář, ale i krk a dekolt. Odstraníte tak všechny nečistoty, maz i pot, které se vám ve výstřihu během celého dne nahromadily.

Kůži ve výstřihu po vyčištění hydratujte, máte více možností

Po důkladném večerním vyčištění byste měla pokožku svého výstřihu důkladně hydratovat. Použít můžete například svůj klasický noční pleťový krém. Po probuzení dekolt zase hydratujte svým denním pleťovým krémem.

Dobrou volbou pro vás je také speciální krém, který je určený přímo pro péči o dekolt. V běžných obchodech najdete dále produkty 3v1, které se specializují jak na péči o dekolt, tak o krk i tvář. Záleží tedy na vás, kterým typem krému budete každé ráno a večer o svůj dekolt pečovat. Žádná z uvedených možností totiž není špatná.

Zdroj: Shutterstock.com Svůj výstřih mažte po každém sprchování

Kůže ve výstřihu má ochranný film, který snadno porušíte i pouhým sprchováním. Po každé, když vyjdete z koupelny, si svou pokožku ve výstřihu poctivě namažte. V opačném případě bude sušší a může mít také větší sklon k zarudnutí a dalším kožním problémům.

Dopřejte svému dekoltu peeling i masku

Podobně jako jednou do týdne dopřáváte své pleti peeling a hydratační (či výživnou) masku, stejnou péči věnujte také svému výstřihu. Vyzkoušejte například peeling z kokosového oleje a nahrubo pomleté kávy, pomocí kterého ze svého dekoltu odstraníte odumřelé buňky, ale zároveň jej zpevníte a vyživíte. Svůj výstřih jednou do týdne potěšte i pleťovou maskou, která mu dodá všechny potřebné vyživující látky.

Autor:
Publikováno: 20. 12. 2019 09:33 Nahlásit obsah