Kategorie Kožní problémy

Článek
Covidové prsty přetrvávají až pět měsíců po překonání infekce. Tento projev zvaný “long covid” může dle vědců značit zánět v těle
Covidové prsty přetrvávají až pět měsíců po překonání infekce. Tento projev zvaný “long covid” může dle vědců značit zánět v těle Jedním z příznaků nového koronaviru jsou tzv. covidové prsty. Jde o vyrážku červené až fialové barvy, která se objevuje na prstech dolních končetin během nákazy covidem-19. Tento příznak zpravidla zmizí do 15 dnů od vyléčení, podle amerických vědců vám však ve výjimečném případě mohou covidové prsty zůstat po dobu až pěti měsíců.
Článek
Jak se starat o pleť pod rouškou: Zřekněte se make-upu a tvář si čistěte několikrát za den
Jak se starat o pleť pod rouškou: Zřekněte se make-upu a tvář si čistěte několikrát za den Nošení roušek je pro kvalitu pleti doslova pohromou. Ať už si musíte vzít roušku kvůli kratšímu nákupu, nebo ji na sobě máte delší dobu, naučte se o pokožku své tváře správně pečovat. Obzvlášť opatrná byste měla být, pokud máte citlivou či problematickou pleť. Jaká jsou tedy pravidla starostlivosti o pleť, která je zatížená nošením roušky?
Článek
Kožní vyrážka jako další příznak koronaviru. Podle britských vědců se týká každého 11. pacienta
Kožní vyrážka jako další příznak koronaviru. Podle britských vědců se týká každého 11. pacienta Britští vědci z King´s College London stále hlasitěji mluví o tom, že by jako další z příznaků nákazy novým koronavirem měla být vážně brána i kožní vyrážka. Tato známka infekce se podle nich rozvíjí u každého 11. pacienta. Akademici z King´s College London proto brojí za to, aby byla kožní vyrážka uznána jako oficiální příznak koronaviru.
Článek
Pro Mariah Pearson je cystické akné prokletím. Dívka bojuje s bolestí i posměšky druhých
Pro Mariah Pearson je cystické akné prokletím. Dívka bojuje s bolestí i posměšky druhých K teenagerskému věku akné bezesporu patří. Když se vám objeví pár pupínků na tváři, rozhodně se kvůli tomu svět nezboří. Mnohem závažnější problém má však dvacetiletá Angličanka Mariah Pearson, která trpí extrémně silnou formou akné. V důsledku nevzhledných a bolestivých pupínků má šrámy nejen na těle, ale i na duši.
Článek
Váš dekolt si zaslouží péči i v zimě. I když zrovna nenosíte výstřihy
Váš dekolt si zaslouží péči i v zimě. I když zrovna nenosíte výstřihy Většina z nás se v zimě vyhýbá tričkům či svetrům s výstřihy. Milujeme naopak roláky i další svršky, které mají střih přímo ke krku. A tak se stává, že zapomínáme pečovat o svůj dekolt. Je to ale velká škoda, protože tímto přístupem jenom uspíšíme stárnutí kůže a vznik prvních vrásek. Jak by tedy měla vypadat správná zimní péče o dekolt?
Článek
Pěstujete na zahrádce netřesk? Tato skalnička není jenom na okrasu, má léčivé účinky srovnatelné s aloe vera
Pěstujete na zahrádce netřesk? Tato skalnička není jenom na okrasu, má léčivé účinky srovnatelné s aloe vera Netřesk střešní patří k evergreenům českých zahrádek a skalek. Tento nenáročný sukulent, pro který jsou typické drobné dužnaté listy, však není jenom na parádu. Možná vás překvapí, když vám povíme, že netřesk je doslova zázrakem pro naše zdraví. V některých ohledech dokonce účinkuje lépe než tolik oblíbená aloe vera.