Jak se starat o pleť pod rouškou: Zřekněte se make-upu a tvář si čistěte několikrát za den

Jak se starat o pleť pod rouškou: Zřekněte se make-upu a tvář si čistěte několikrát za den Zdroj: Shutterstock.com

Nošení roušek je pro kvalitu pleti doslova pohromou. Ať už si musíte vzít roušku kvůli kratšímu nákupu, nebo ji na sobě máte delší dobu, naučte se o pokožku své tváře správně pečovat. Obzvlášť opatrná byste měla být, pokud máte citlivou či problematickou pleť. Jaká jsou tedy pravidla starostlivosti o pleť, která je zatížená nošením roušky?

Pleť pod rouškou si zaslouží důslednější péči

Na dlouhodobé nošení jednorázové či bavlněné roušky není naše pleť rozhodně zvyklá. A že ji tato ochrana nosu a úst, kterou musíme nosit kvůli pandemii koronaviru až na výjimky ve všech vnitřních prostorách, dokáže pěkně potrápit. Nošení roušek má totiž za následek nepříjemné začervenání a svědění pleti. Ale také náhlý výskyt zanícených pupínků nebo zhoršení akné či dalších dermatologických problémů.

Pod rouškou se totiž hromadí teplý a vlhký vzduch, který vydechujeme. Toto teplo a vlhko podporují vylučování potu a rychlejší množení bakterií způsobujících záněty. Na změnu ekosystému na povrchu pokožky zahalené rouškou byste proto měla reagovat důslednější péčí o pleť.

Omezte make-up na minimum

Podkladový krém, make-up, pudr, bronzer a tvářenka. Na takové množství kosmetiky na své tváři v současnosti raději zapomeňte. Zkuste omezit používání líčidel na opravdové minimum. Těžkým make-upem ukrytým pod rouškou svou pleť zbytečně zatížíte. Ve vlhkém a teplém prostředí na ni mohou více působit také chemické látky obsažené v kosmetice.

Zdroj: Shutterstock.com

Můžete si tak koledovat o podráždění pleti a vznik zanícených pupínků. Jestli trpíte na akné nebo máte seboroickou či periorální dermatitidu, váš problém může kombinace make-upu a roušky ještě zhoršit. Je-li to možné, make-up přestaňte používat zcela a spolehněte se pouze na svůj denní krém.

Čistěte poctivě svou pleť, a to i během dne

Jistě jste byla každý večer zvyklá svou pleť zbavovat nečistot, které se na ní nahromadily během dne. Pokud však máte prostor a můžete si roušku sundat, pokožku své tváře čistěte i několikrát za den. 

Čím dříve svou pleť po sundání roušky zbavíte nečistot, tím následně hrozí menší kožní problémy. Tvář si jednoduše opláchněte čistou vodou, použijte osvědčený odličovací přípravek (například odličovací vodu a tonikum) a posléze opět vhodný krém, který je přímo určený pro typ vaší pleti.

Tip: Nezapomínejte, že základem čisté pleti je také čistá rouška. Proto si roušky, které nosíte, také pravidelně měňte.

Zdroj: Shutterstock.com Svou pleť regenerujte a nezapomeňte na peeling ani pleťovou masku

Omezení make-upu, průběžné čištění pleti během dne, používání vhodné kosmetiky pro typ vaší pleti a nošení čisté roušky. To není vše. Pro zdraví své pleti ukryté pod rouškou toho můžete udělat ještě víc. 

Večer, když svou tvář dokonale vyčistíte, na ni naneste kvalitní regenerační krém odpovídající typu vaší pleti. Jednou týdně své pleti dopřeje také hydratační a výživnou pleťovou masku a rovněž peeling, který pokožku vaší tváře zbaví odumřelých kožních buněk.

Co dále můžete udělat pro zdraví své pleti

  • Pro dokonale hydratovanou pleť v průběhu dne vypijte dva litry čisté neperlivé vody.
  • Dopřejte své pleti výživu. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitaminy C, A, E a řady B, dále na esenciální mastné kyseliny a zinek.
  • Každý den si dopřejte vydatný 6 až 8hodinový spánek.
  • Pokud je to možné, vyhýbejte se stresu.
  • Zapomeňte na kouření a alkohol.
Autor:
Publikováno: 15. 9. 2020 10:24 Nahlásit obsah