Zázračné jídlo jménem ovesná kaše: Lék téměř na vše

Zázračné jídlo jménem ovesná kaše: Lék téměř na vše Zdroj: Shutterstock.com

Bez ovesné kaše si naše prababičky ani babičky neuměly představit svůj jídelníček. Ochucená medem je známa již po staletí. Přidejte si do ní ovoce, javorový sirup, skořici nebo jenom rozpuštěné máslo s medem a uvidíte, jak vám bude chutnat, zvláště až zjistíte její přednosti pro vaše zdraví.

Reguluje hladinu cukru v krvi  

Oves jako obilovina reguluje hladinu cukru v krvi, proto je kaše vhodná hlavně pro diabetiky a ty, kteří se snaží zhubnout.

Snižuje riziko nádorových onemocnění

Ovesné vločky obsahují velké množství látek, které snižují riziko nádorových onemocnění a působí jako prevence.

Pomáhá při hubnutí  

Kaše z ovesných vloček urychluje metabolismus a současně pročišťuje střeva od usazených nežádoucích látek. Při pravidelné konzumaci se budete cítit zdravější a hlavně vaše přebytečná váha půjde rychle dolů.  

Dodá vám  energii

Ovesná kaše vás dostatečně zasytí a dodá vám potřebnou energii na celý den, nebudete mít pocit únavy a budete se cítit ve skvělé formě.

Vaše srdce zajásá

Lékaři jsou přesvědčeni, že pacienti, kteří jedí ovesnou kaši, mají menší riziko vzniku kardiovaskulárního onemocnění. Kaše totiž podporuje činnost srdce.

Zdroj: Shutterstock.com

Dodává tělu bílkoviny  

Je prokázáno, že osm lžic ovesné kaše dodá vašemu tělu až 15 % doporučeného množství bílkovin, což také potvrdilo několik výzkumů.

Tolik potřebný jód

Nedostatek jódu v těle vede k závažným onemocněním štítné žlázy. Proto pokud nejste příznivci mořských ryb, tak si do svého jídelníčku zařaďte ovesnou kaši, která také reguluje hladinu hormonů.

Vláknina pro vaše trávení

Trpíte častým pálením žáhy? Máte nafouklé břicho a pocit, že váš žaludek je plný kamení? Díky vláknině v ovesné kaši se vaše trápení stane minulostí.

Pevné kosti a nervy

Je prokázáno, že obilniny, zejména oves, zpevňují vaše kosti. Navíc vitamín B, který ovesná kaše v sobě ukrývá, blahodárně působí na nervový systém.  

Takže milé dámy a pánové, ráno ke snídani pěknou porci ovesné kaše a budeme nejenom štíhlí, zdraví a plni energie, ale hlavně pořád v dobré náladě sršící optimismem.   

Autor:
Publikováno: 7. 8. 2018 15:21 Nahlásit obsah
Loading...