Co na bolest hlavy: Najděte na krku bod Feng Fu a přiložte na něj kostku ledu

Co na bolest hlavy: Najděte na krku bod Feng Fu a přiložte na něj kostku ledu Zdroj: Shutterstock

Trpíte na časté bolesti hlavy? Jistě si říkáte, jak je zmírnit, aniž byste do sebe museli neustále cpát léky proti bolesti. Uvolnit bolest hlavy přírodní cestou vám pomůže například tradiční čínská akupunktura. Najděte si na zátylku bod Feng Fu, přiložte na něj po dobu 20 minut kostku ledu a zanedlouho pocítíte úlevu.

Stimulace bodu Feng Fu vám pomůže zmírnit bolest hlavy 

Jistě souhlasíte s tím, že bolest hlavy dokáže pořádně potrápit. Pokud vás také pravidelně přepadává, vyzkoušejte jednu z metod tradiční čínské akupunktury, která zmírňuje bolest hlavy a která pomáhá předcházet i jejímu častému výskytu. Tato metoda pracuje s tlakovým bodem Feng Fu, který najdete na zátylku mezi přechodem lebky a krční páteře. Jak tedy postupovat?

Lehněte si na břicho a na bod Feng Fu položte kostku ledu, kterou nechte působit po dobu 20 minut. Aby vás neobtěžovala stékající voda, kostku ledu můžete nejprve vložit do plastového sáčku. Pokud ucítíte nepříjemný chlad, vydržte. Během 30 až 40 sekund byste měli cítit, jak bude Feng Fu začíná procházet teplo. Po uplynutí 20 minut led ze zátylku odstraňte, následně jej můžete opět přiložit, dokud bolest hlavy neustoupí.

Zdroj: Shutterstock Že kostka ledu za krk pomáhá proti bolestem hlavy, potvrdili i vědci

Skutečnost, že chladová terapie přináší úlevu při migrénách a bolestech hlavy, potvrzuje také vědecká studie z roku 2013. Tato studie došla k závěru, že když se na počátku migrény přiloží ledový zábal na krk, výrazně se tím sníží bolest hlavy.

Vědci, kteří provedli výzkum, poukázali na to, že při ledovém zábalu dochází k ochlazování krve proudící do krční tepny. Tato skutečnost podle nich snižuje zánět v mozku a zmírňuje tím i bolest při migréně.

Zdroj: Shutterstock Jak najít bod Feng Fu

Ptáte se, kde přesně hledat tlakový bod Feng Fu, který chcete stimulovat pomocí kostky ledu, aby vám ustoupily bolesti hlavy? Postupujte podle tohoto návodu:

1. Posaďte se a mírně předkloňte hlavu. Rukama se jemně dotýkejte svého zátylku.

2. Najděte bod, kde se spodní část vaší lebky setkává s krkem. Měli byste ucítit důlek vzadu na krku mezi dvěma krčními svaly.

3. Jestliže se vám bod Feng Fu nedaří najít, zkuste mírně zaklonit svou hlavu dozadu, abyste lépe ucítili své krční svaly. Právě uprostřed nich se nachází tlakový bod Feng Fu.

Zdroj: Healthline.com, Ncbi.nlm.nih.gov, Startofhappiness.com

Autor:
Publikováno: 9. 5. 2022 10:29 Nahlásit obsah