Děti z prvního stupně základních škol by se mohly místo ve třídě učit na škole v přírodě. Ministr Prymula nevyloučil tuto možnost

Děti z prvního stupně základních škol by se mohly místo ve třídě učit na škole v přírodě. Ministr Prymula nevyloučil tuto možnost Zdroj: Shutterstock.com

Pokud to epidemiologická situace dovolí, první stupeň základních škol by se měl dle plánů české vlády otevřít v pondělí 2. listopadu. Spousta lidí to však růžově nevidí. Sám ministr zdravotnictví Roman Prymula v pondělí 19. října uvedl, že nevylučuje podporu konání škol v přírodě pro žáky prvního stupně.

Škola v přírodě pro žáky prvního stupně základních škol místo klasické výuky ve třídách? Podle ministra zdravotnictví Prymuly jde o řešení, jak pokračovat ve výuce základního vzdělávání a zároveň zamezit šíření covidu-19 v české společnosti.

V případě, že by se v Česku nezastavilo tempo růstu počtu nakažených novým koronavirem, bylo by dle Prymuly nutné přijmout další omezení pro fungování škol nad rámec současných opatření, která mají skončit 1. listopadu.

“Pak by byly školy v přírodě řešením, jak první stupeň udržet v procesu školního vzdělávání,” řekl ministr zdravotnictví novinářům v pondělí 19. října po jednání vlády.

Zdroj: Shutterstock.com Jak sám Roman Prymula poukazuje, na toto rozhodnutí je ještě příliš brzy. Vše podle jeho slov závisí na vývoji epidemiologické situace v následujících dnech.

Ohledně případné podpory škol v přírodě pro žáky prvního stupně tedy bude česká vláda rozhodovat s ohledem na aktuální počty nakažených covidem-19 v příštích dnech. Ministryně financí Alena Schillerová přitom nevylučuje finanční podporu škol v přírodě určených pro první stupeň v případě, že tento návrh ministr zdravotnictví opravdu předloží.

Autor:
Publikováno: 22. 10. 2020 15:10 Nahlásit obsah