Nahřívací polštářek zmírní nejen menstruační bolesti: Jak funguje, na co pomáhá a čím jej naplnit

Nahřívací polštářek zmírní nejen menstruační bolesti: Jak funguje, na co pomáhá a čím jej naplnit Zdroj: Freepik

Suché teplo působí blahodárně na naše zdraví a přináší nám úlevu od řady bolestí. Právě proto není od věci, když budete mít doma nahřívací polštářek, který si můžete jak koupit, tak vyrobit. Prozradíme vám, jak nahřívací polštářek funguje, od jakých bolestí vám uleví a čím vším jej můžete naplnit.

Nahřívací polštářek: Kdy po něm sáhnout?

Nahřívací polštářek, který pracuje na principu suchého tepla, je nedoceněný zázrak. Když jej nahřátý přiložíte na určitou část svého těla nejen, že ji prohřeje, ale zmírní také některé vaše zdravotní potíže. V jakých případech po něm sáhnout a využít blahodárně působícího suchého tepla? 

Pokud chcete zmírnit menstruační bolesti a křeče, položte si nahřívací polštářek na podbřišek.

Jestliže jste nachlazení, máte rýmu či ucpané dutiny, nahřívejte si nahřívacím polštářkem oblast čela a tváří.

Nahřívací polštářek vám pomůže i tehdy, když vás bolí trojklanný nerv či ucho, máte bolesti zad nebo trpíte migrénou od krční páteře. 

Na pomoc nahřívacího polštářku se obraťte i tehdy, máte-li bolavé klouby, revma či ztuhlé svalstvo.

Nahřívací polštářek vám přijde vhod i v případě, že vám je jednoduše zima.

Čím naplnit nahřívací polštářek? Máte hned několik možností

Rozhodli jste se, že si vyrobíte nahřívací polštářek sami? Nejprve si ušijte nebo kupte vhodný textilní obal a poté se pusťte do jeho plnění. Co konkrétně patří do nahřívacího polštářku? Naplňte jej ideálně třešňovými peckami, pohankovými slupkami, celou pohankou, lněným semínkem či rýží. Někteří lidé nahřívací polštářek plní také pšenicí nebo peckami z vinné révy.

Proč použít zrovna tyto přírodní suroviny? Třešňové pecky, pohanka či lněné semínko výborně akumulují teplo a dokážou jej následně po dlouhou dobu vyzařovat. Nahřívací polštářek tedy využije tohoto suchého tepla ke zmírnění některých zdravotních problémů. I když budete mít nahřívací polštářek na těle několik hodin, můžete si být jisti tím, že nikdy nevychladne pod teplotu vašeho těla. 

Jak používat nahřívací polštářek: Nahřejete jej v mikrovlnce i na topení

Pokud chcete použít nahřívací polštářek plněný přírodním materiálem, můžete jej bez obav během několika desítek sekund nahřát v mikrovlnné troubě. Abyste přesně zjistili, jak dlouho ten “svůj” polštářek nahřívat, každých 10 až 20 sekund jej vytahujte z mikrovlnné trouby a kontrolujte - díky tomuto triku vždy zajistíte optimální teplotu nahřívacího polštářku.

Přirozeným způsobem lze polštářek plněný například třešňovými peckami nebo lněným semínkem nahřát také na topení, na kachlových kamnech a rovněž na sluníčku.

Zdroj: Bydletsnadno.cz, TN.nova.cz

Autor:
Publikováno: 29. 10. 2021 10:00 Nahlásit obsah