Předjíždění sypače je hazard. Silničáři ze Středočeského kraje zveřejnili video s řidičem osobního auta, kterému se to nevyplatilo

Předjíždění sypače je hazard. Silničáři ze Středočeského kraje zveřejnili video s řidičem osobního auta, kterému se to nevyplatilo Zdroj: Shutterstock

S vozidly zimní údržby silnic a dálnic se v zimním období setkáváme dennodenně. Právě při předjíždění sypače na neprohrnutých či neposypaných cestách bychom se měli mít na pozoru, protože nám hrozí vysoké riziko karambolu. O tom, že se předjíždět sypač nevyplatí, ostatně ví jeden řidič ze Středočeského kraje. Podívejte se na video.

Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje zveřejnila 11. ledna na svém facebookovém profilu varovné video, které by měl zhlédnout každý řidič. Jedná se o videozáznam pořízený z palubní kamery sypače, kterého na sněhu riskantně předjížděl řidič osobáku. 

V první části videa můžete vidět, že se řidič snaží oranžové vozidlo zimní údržby silnic a dálnic předjet. Osobní auto však následně dostává smyk, ocitá se před sypačem a naráží vpravo do plotu.

“Je to marný, je to marný, je to marný! Stále dokola upozorňujeme řidiče, že předjíždět vozy zimní údržby není úplně dobrý nápad. Řidič sypače nejede pomalu ze svého potěšení ani proto, aby řidiče naštval, jede pomalu proto, že silnice musí ošetřit, aby byly sjízdné. Řidič v první části následujícího videa měl celkem štěstí, v protisměru nejelo žádné vozidlo, nebyli v blízkosti žádní chodci, takže se naštěstí nikomu nic nestalo. Navíc svoji krasojízdu ukončil v chatrném oplocení, takže patrně k větším škodám na majetku nedošlo. Druhá část videa může být v nadsázce návodem, jak si za dvě vteřiny zrychtovat celkem drahé auto. Navíc je zde vidět, že těžký sypač skutečně nepřetlačí ani BMW. Milí řidiči, jezděte v blízkosti našich sypačů s velkou opatrností,” vzkázali na Facebooku všem řidičům zaměstnanci Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

Zdroj: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje | Facebook.com, YouTube.com

Autor:
Publikováno: 12. 1. 2022 15:45 Nahlásit obsah