Kategorie Změna času

Článek
Změna času ze zimního na letní 2024: Hodinky budeme muset posouvat nejméně další dva roky
Změna času ze zimního na letní 2024: Hodinky budeme muset posouvat nejméně další dva roky Zanedlouho nás opět čeká změna zimního času na čas letní. Znamená to tedy, že si ručičku na hodinkách budeme muset posunout o hodinu zpátky a během posledního březnového víkendu se vyspíme o jednu hodinu méně. Dobrou zprávou však je, že od roku 2026 může být všechno úplně jinak.
Článek
Změna času na zimní 2023 nás čeká poslední říjnovou neděli. Na jaké datum vychází?
Změna času na zimní 2023 nás čeká poslední říjnovou neděli. Na jaké datum vychází? Chcete vědět, kdy se v roce 2023 mění čas na zimní? Změna letního času na zimní 2023 nastane poslední říjnovou neděli. Na jaké datum letos změna času z letního na zimní vychází a jak konkrétně budete muset přenastavit hodiny?
Článek
Kdy se mění čas 2023? Hodinovou ručičku přetočíme na letní čas 2023 za pár týdnů
Kdy se mění čas 2023? Hodinovou ručičku přetočíme na letní čas 2023 za pár týdnů Chcete přesně vědět, kdy se bude posouvat čas v letošním roce? Vydržte několik týdnů a bude tu letní čas 2023. Prozradíme vám, kdy přesně tato změna času 2023 nastane a jak to bude po nastolení letního času s denním světlem.
Článek
Jarní deprese dokáže nepříjemně zaskočit. Vědci vysvětlili, proč k ní dochází
Jarní deprese dokáže nepříjemně zaskočit. Vědci vysvětlili, proč k ní dochází Máte s příchodem jara depresivní náladu a cítíte se slabě, smutně a sklíčeně? Ztratili jste zájem o věci, které jste měli dřív rádi? Změnila se vám chuť k jídlu, máte málo energie, jste podráždění, cítíte beznaděj a sami sebe si nevážíte? Dostihla vás pravděpodobně jarní deprese. Její vznik vědci vysvětlují hned několika způsoby.
Článek
Kdy se mění čas 2022 ze zimního na letní: Který víkend se vyspíme o hodinu méně a kdy přezout pneumatiky
Kdy se mění čas 2022 ze zimního na letní: Který víkend se vyspíme o hodinu méně a kdy přezout pneumatiky Ani v roce 2022 se nevyhneme změně času. Výhledově nás čeká přechod času ze zimního na letní. Kdy se tedy tento čas mění a který víkend bychom měli počítat s tím, že se vyspíme o jednu hodinu méně?
Článek
Jak si zvyknout na změnu času? Své vnitřní hodiny vrátíte do rovnováhy díky několika pravidlům
Jak si zvyknout na změnu času? Své vnitřní hodiny vrátíte do rovnováhy díky několika pravidlům Pravidelná změna letního času na zimní, nebo zimního času na letní spoustu z nás ubíjí. Ptáte se, jak si co nejlépe zvyknout na změnu času? Dáme vám několik tipů, díky kterým pro vás bude časový přechod mnohem příjemnější.
Článek
Změna času na zimní 2021: Kdy se vyspíme o hodinu déle?
Změna času na zimní 2021: Kdy se vyspíme o hodinu déle? Nevíte, od kdy je letos na podzim změna času? Ručičky na hodinách přesuňte o 1 hodinu zpět v neděli 31. října 2021, kdy se letní čas mění na zimní. Že vás změna času obtěžuje? V tom případě vás nepotěší, že střídání času bude v Česku trvat přinejmenším do roku 2026.
Článek
Poslední říjnový víkend si pospíme o hodinu déle. Čeká nás změna času z letního na zimní
Poslední říjnový víkend si pospíme o hodinu déle. Čeká nás změna času z letního na zimní Poslední říjnový víkend opět nastává změna letního času na čas zimní. Znamená to, že tlustou ručičku na hodinách posuneme v neděli ve tři hodiny ráno zpátky na dvě hodiny ráno. Ze soboty na neděli si tak díky změně času pospíme o celou jednu hodinu déle. Změna času z letního na zimní v roce 2020 konkrétně připadá na neděli 25. října.