Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jak se mění milostný život ženy v průběhu let? Budete se dost divit!

Jak se mění milostný život ženy v průběhu let? Budete se dost divit! Zdroj: Shutterstock.com

Mnoho žen při vzpomínce na svých sladkých dvacet let také zavzpomíná na to, jaký byl jejich sexuální život a zatouží, aby se to alespoň na chvíli vrátilo. Podle odborníků je však naprosto normální, že se náš sexuální život v průběhu let změní, ovšem nemusí to výlučně znamenat to, že se změní k horšímu.

Podle Terri Orbuchové, odbornice na vztahy a sexuoložky, záleží totiž jen na nás samotných, jaký náš sexuální život bude - jestli bude během let upadat anebo bude čím dál tím lepší. Jak se tedy změní sexuální život nás žen ve dvaceti, ve třiceti a ve čtyřiceti letech?

Ve dvaceti letech

Ženy v tomto věku uvedly, že jejich sexuální život je v tomto období jako na houpačce. V některých měsících se společným intimním chvilkám s partnerem oddávají i čtyřikrát týdně, jindy si na sebe čas najdou jen jeden večer. Podle Orbuchové je to však zcela normální jev, vzhledem k tomu, že ženy v tomto věku se jednoduše řečeno „ještě hledají“. Poznávají své tělo, zjišťují, co je vzrušuje a co naopak ne a učí se otevřeně o sexu mluvit.

Ve třiceti letech

V tomto věku se ženy dělí na dvě poloviny – jedna polovina dotázaných žen se shodla v tom, že je pro ně sex v tomto věku opravdovým dobrodružstvím a navíc jsou již dlouhodobě se stálým partnerem, který přesně ví, co se jim líbí a kam má směřovat své doteky. Druhá polovina žen však uvedla, že jim na sex nezbývá příliš mnoho času a mají pocit, že spíše řeší práci a péči o děti než vztah se svým partnerem a sex.

Orbuchová vidí řešení v tom, že by člověk měl nejdříve vyřešit své duševní zdraví, protože právě to se odráží i do našeho fyzického zdraví. Ženy ve věku od třiceti let a výše jsou vyzrálé ženy, které ví, co chtějí, ovšem na svých ramenou nosí tíhu v podobě práce, domácnosti a dětí.

Zdroj: Shutterstock.com

Ve čtyřiceti letech

Ačkoliv by to spoustu z nás ani nenapadlo, právě v tomto věku si sex a společně strávené chvilky ženy užívají nejvíce. Ty, které dříve nikdy nebyly iniciátorky, ani v tomto směru spontánní, se už nezdráhají. Přestaly si dělat hlavu nad tím, jak v určitém světle vypadají, zda je jejich spodní prádlo dokonalé a více se soustředí na to, co právě přichází. Ženy 40+ již moc dobře ví, že vztah a sex k sobě neodmyslitelně patří a někdy je zapotřebí otěže převzít a být tou, která to vede.

A co z toho tedy plyne? Bez ohledu na to, kolik vám je právě let, mluvte se svým partnerem o sexu, o tom co se vám líbí a zkoušejte nové a nové věci. Intimní sblížení je totiž ve vztahu jedna z nejdůležitějších věcí a navíc s jistotou svého partnera potěšíte.

Autor:
Publikováno: 25. 9. 2017 10:45 Nahlásit obsah