Kategorie Art/Kultura

Art
Článek
Vánoční prázdniny: Jak se od dob natáčení herci změnili?
Vánoční prázdniny: Jak se od dob natáčení herci změnili? Už je to téměř 30 let, kdy byla natočena bláznivá vánoční komedie s názvem Vánoční prázdniny. Americká rodina Griswoldových slaví svátky, což se neobejde bez trapasů a hromady průšvihů. Jak se od dob natáčení herci změnili? Víte, že jeden z nich má hlavní roli v seriálu Teorie velkého třesku?
Článek
Tři oříšky pro Popelku předtím a dnes. Jak vypadají a co dělají hlavní postavy této pohádky?
Tři oříšky pro Popelku předtím a dnes. Jak vypadají a co dělají hlavní postavy této pohádky? Za pár týdnů jsou tady Vánoce a s nimi přichází i období vánočních pohádek, bez kterých by tyto svátky nebyly "to pravé ořechové". Mezi ty nejoblíbenější a nejkrásnější jisto jistě patří i Tři oříšky pro Popelku.
Článek
Haas, Nový a spol. Jaká byla tajemství prvorepublikových milovníků?
Haas, Nový a spol. Jaká byla tajemství prvorepublikových milovníků? Hugo Haas, Oldřich Nový a další. Všichni tito muži zářili v roli milovníků na stříbrném plátně a všechny ženy té doby jim padaly k nohám. Jací ale byli tito muži ve skutečnosti a jaká tajemství před veřejností skrývali?
Článek
Anna Franková: Kdo vyzradil její úkryt nacistům?
Anna Franková: Kdo vyzradil její úkryt nacistům? Druhá světová válka byla k židovským obyvatelům velmi krutá. Patřila mezi ně i Anna Franková, která se společně se svou rodinou přes 2 roky skrývala před nacistickým běsněním. Pak byl ovšem jejich úkryt prozrazen a všichni skončili v koncentračním táboře, kde všichni krom jejího otce zemřeli. Dodnes se stále diskutuje, kdo úkryt nacistům prozradil.
Článek
Architekt přestavěl starou továrnu na oázu klidu. Představujeme vám umělecké dílo jménem La Fábrica
Architekt přestavěl starou továrnu na oázu klidu. Představujeme vám umělecké dílo jménem La Fábrica Pravděpodobně jste také slyšeli, že je finančně výhodnější staré domy a budovy strhnout, než je opravovat nebo renovovat. Ovšem ani tento známý fakt španělského architekta Ricarda Bofilla nezastavil a pustil se do obnovení opuštěné budovy z období první světové války.
Článek
Devadesátiletá babička válcuje Instagram: Na stará kolena je z ní slavná módní blogerka
Devadesátiletá babička válcuje Instagram: Na stará kolena je z ní slavná módní blogerka Na co sedět doma, poslouchat oldies a plést nebo háčkovat? Že si lze důchodu užít i jinak, dokazuje devadesátiletá dáma Helen Wan Winkle, která v současnosti se svými 3,5 miliony odběrateli doslova válcuje Instagram. Ostatně této módní blogerce, která si přezdívá Baddie Winkle, rozhodně není nic svaté. Přesvědčte se sami!
Článek
Američanka maluje obrazy svými prsy. Bojuje tak proti rakovině
Američanka maluje obrazy svými prsy. Bojuje tak proti rakovině Nádherné obrazy nevznikají pouze pomocí štětce. Řada umělců používá k malování i části vlastního těla. Ať už jde o prsty na rukou či nohou, nos, nebo dokonce penis. Americká umělkyně Marcey Hawk zase maluje svými ňadry –…
Článek
Vyšívané tetování? Opravdu existuje
Vyšívané tetování? Opravdu existuje Už jste slyšeli o vyšívaném tetování? Nebojte, k tomu, aby vzniklo, opravdu nepotřebujete jehlu a nit! Jde o doménu vynikající turecké tatérky Evy Krbdk, která těla svých klientů zdobí tetováním křížkovým stehem. Co na tento její originální nápad říkáte?
Článek
Plus jedna: kniha pro všechny, kteří někdy byli plus jedničkou
Plus jedna: kniha pro všechny, kteří někdy byli plus jedničkou Do redakce k nám dorazila kniha Plus jedna, která prošla několika rukama a s klidným srdcem ji můžeme doporučit - třeba jako vánoční dárek pro vás, vaše kamarády, známé či kolegy.
(345) Načíst více