Jihokorejská tatérka Abii vytváří tetování inspirované malbou na porcelán. Místo štětce používá jehlu

Jihokorejská tatérka Abii vytváří tetování inspirované malbou na porcelán. Místo štětce používá jehlu Zdroj: Shutterstock

Pod rukama jihokorejské umělkyně Abii vznikají nádherná tetování, která připomínají obrázky malované na porcelán. Tatérka, která žije a pracuje v Bucheonu v Jižní Koreji, dlouhé roky studovala umění, akvarelovou techniku, design i malbu na porcelán. Nyní pomocí tatérské jehly maluje barevným inkoustem přímo na lidské tělo.

Stačí se podívat na tetování, která vytvořila Jihokorejka Abii, a určitě budete souhlasit s tím, že tato žena má obrovský talent. Po studiu designu a umění se šest let věnovala malbě na porcelán, v současnosti působí tři roky jako tatérka. Tyto své dvě profese přitom skloubila do jedné.

“Můj učitel umění i moje rodina mi doporučili, abych se naučila tetovat s tím, že si rozšířím svou oblast umění. Můj tetovací styl přímo vychází z malby na porcelán. Porcelán jsem však vyměnila za kůži, štětec za jehlu a barvu za inkoust,” uvedla tatérka Abii v rozhovoru pro tattoo magazín iNKPPL s tím, že koncept jejího umění zůstává stále stejný. Tetování, které vzniká pod rukama jihokorejské tatérky Abii, působí jemně, křehce a klade důraz na sebemenší detail. Je také perfektně barevně propracované a skvěle zvládá barevné přechody.

“Moje tetování má zpravidla ženský nádech. Jeho prostřednictvím vyjadřuji náladu jasnými barvami, jako je akvarel, a zároveň se snažím zachovat jeho realističnost, která tkví v propracovanosti,” řekla tatérka Abii v rozhovoru pro portál Scene360Tato jihokorejská umělkyně tetuje nejen podle vlastních předloh či předloh, na kterých se domluví se svými klienty. Spousta jejích tetování vzniká podle obrazů světově proslulých umělců. 

“Mám ráda impresionistická díla. Mezi nimi se mi nejvíce líbí odvážný nádech a barevný výraz Clauda Moneta a Vincenta van Gogha," popsala jihokorejská tatérka.

V Jižní Korey je tetování technicky nezákonné, provádět jej může pouze lékař s licencí. I když je tedy Abii jednou z nejtalentovanějších tatérek v zemi, svou činnost provádí v rámci jihokorejské undergroundové komunity uměleckých tatérů.

Zdroj: Inkppl.com, Scene360.com
Autor:
Publikováno: 22. 2. 2022 12:31 Nahlásit obsah