Krokodýl Dundee: Jak se změnili hlavní představitelé?

Krokodýl Dundee: Jak se změnili hlavní představitelé? Zdroj: https://www.express.co.uk/

Od natáčení oblíbené komedie o Australanovi Miku Dundeem a newyorské novinářce Sue uběhlo už 33 let. Film byl kasovním trhákem a do Austrálie díky filmu začaly proudit davy turistů. Jak se za více než tři desítky let změnili hlavní představitelé a co dnes dělají?

Australská komedie Krokodýl Dundee zaznamenala ve své době, tedy v roce 1986, nečekaný úspěch. V samotné Austrálii vydělala přes 100 milionů amerických dolarů a celosvětově pak dosáhla zisku 375 milionů dolarů.

Film vypráví o Miku Dundeem, muži z australské buše, který právě přežil útok krokodýla. S cílem napsat o muži článek se do Austrálie vydává Sue Charletonová, newyorská reportérka. Postupně poznává jak krásnou australskou přírodu, tak i charismatického Mika. Mike s ní poté odjede do New Yorku a jak to tak bývá, oba se do sebe zamilují a Sue nakonec zruší zásnuby se svým přítelem Richardem. Jak se hrdinové změnili?

TIP: Vzpomínáte si na trhák Sestra v akci? Podívejte se ZDE, jak se herci změnili.

Paul Hogan (Mike Dundee)

Austalský herec Paul Hogan si svou cestu ke slávě našel skrze televizní show, kde vystupoval jako stepující vrhač nožů z buše. Do té doby pracoval jako stavební dělník, jeho humor a satira však diváky okouzlila a z Paula se stal oblíbený a vyhledávaný komik. Od roku 1973 do roku 1984 měl dokonce svou vlastní televizní show. Absolvoval i své první krůčky po filmovém plátně, opravdový průlom však přišel až s rolí Mika Dundeeho. On sám se podílel na psaní scénáře, který byl nominovaný na Oscara a sám Hogan dostal za roli Zlatý glóbus. Po tomto úspěchu logicky následovalo pokračování. Paul si pak zahrál v několika dalších filmech, ale Krokodýla Dundeeho již žádný nepřekonal.

Zajímavý je i jeho osobní život. Se svou první ženou strávil celkem 30 let, měli 5 dětí a za tu dobu se s ní stačil oženit dvakrát. Vše však změnilo právě natáčení Krokodýla Dundeeho, během kterého poznal Lindu Kozlowski (Sue). Jejich manželství vydrželo 23 let a v roce 2013 se rozvedli.

Paul Hogan se s Lindou Kozlowski rozvedl po 23 letech manželství. Zdroj: uk.movies.yahoo.com

Linda Kozlowski (Sue Charletonová)

Linda Kozlowski se v hereckém světě výrazněji prosadila až v roce 1985, kdy si po boku Dustina Hoffmana a Johna Malkoviche zahrála ve filmu Smrt obchodního cestujícího. Za roli získala nominaci na Zlatý glóbus, což možná byl důvod, proč byla obsazena do role Sue Charletonové ve filmu Krokodýl Dundee. Následovalo druhé pokračování a další role. Ani ona však nedokázala překročit stín Krokodýla Dundeeho a po třetím pokračování z roku 2001 se z hereckého světa stáhla úplně. V roce 2013  pak zažádala o rozvod s Paulem Hoganem a v roce 2017 proběhla světem zpráva, že se znovu provdala. 

Linda na plastikách rozhodně nešetří. Zdroj: www.dailymail.co.uk

John Meillon (Wally Reilly)

Mikova kamaráda Wallyho si zahrál australský herec John Meillon, který se objevoval v převážně vedlejších rolích, za které však posbíral mnoho nominací i ocenění. V roce 1988 natočil ještě druhé pokračování Krokodýla Dundeeho, jen o pouhý rok později však zemřel na selhání jater.

John Meillon zemřel v roce 1989. Zdroj: www.moviepredators.com

Mark Blum (Richard Mason)

Sueina snoubence Richarda si zahrál herec Mark Blum. I on patří mezi herce převážně menších rolí, který se však objevil v desítkách různých filmů. Své uplatnění našel ale i na Broadwayi.

Mark Blum je herec vedlejších rolí. Zdroj: www.yahoo.com

David Gulpilil (Neville Bell)

David Gulpilil nejspíše patří mezi nejznámější a nejúspěšnější herce z řad australských domorodců. Své dětství prožil v buši v Arnhemské zemi, které je součástí Severního teritoria a je tak skvělým lovcem, stopařem i tanečníkem. V roce 1971 byl obsazen do dobrodružného dramatu Cesta, díky kterému se z něj stala mezinárodní celebrita. I další filmy, ve kterých se objevil, byly úspěšné – krokodýl Dundee, Deset kánoí nebo Austálie.

David Gulpili patří mezi nejznámější herce z řad australských domorodců. Zdroj: www.yahoo.com

Máte rádi film Krokodýl Dundee? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 29. 1. 2019 12:00 Nahlásit obsah