Kategorie Bílkoviny

Článek
Žádná nuda. Rostlinná strava je trendy. Prim hrají luštěniny, nahradíte jimi maso a odlehčíte jídelníček
Žádná nuda. Rostlinná strava je trendy. Prim hrají luštěniny, nahradíte jimi maso a odlehčíte jídelníček Období půstu, zdraví a šetrnost vůči přírodě. To jsou hlavní důvody, proč stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. A nemusí jít vždy jen o exotiku. Právě naopak. Stále častěji i kuchaři ve vyhlášených restaurací čerpají z odkazu našich předků a vybírají suroviny, které byly využívány v našem prostředí po generace – luštěniny.
Článek
Tvaroh jako pomocník při hubnutí: Můžete si jej dopřát před spaním a to bez výčitek
Tvaroh jako pomocník při hubnutí: Můžete si jej dopřát před spaním a to bez výčitek Už jste určitě slyšela o tom, že vymetání ledničky před spaním není rozhodně dobrý nápad. Pokud si chcete udržet váhu nebo dokonce zhubnout, i tak si můžete dát večer něco malého na zub. A to třeba dvě lžíce tvarohu nebo tvarohového sýru typu žervé, které budou mít na vaše tělo během noci naprosto neuvěřitelný vliv. Proč to tak je?
Článek
Bílkoviny a hubnutí. Chcete zhubnout? Jezte!
Bílkoviny a hubnutí. Chcete zhubnout? Jezte! Plavková sezóna je už na dohled a hubnutí se tak stává stále žhavějším a žhavějším tématem. Základní rada při hubnutí spočívá v omezení stravy, ale v praxi se ukazuje, že až tak docela nefunguje.
Článek
Proč jíst jedno vejce každý den? Nechte se přesvědčit
Proč jíst jedno vejce každý den? Nechte se přesvědčit O vejcích toho bylo řečeno již mnoho. Dlouhé roky byly považovány za nezdravé kvůli obsaženému cholesterolu. Tento mýtus však již byl naštěstí vyvrácen. Jak to tedy s těmi vejci je a co dělá jejich konzumace s vaším tělem?
Článek
Víte, ve které zelenině najdete nejvíce bílkovin?
Víte, ve které zelenině najdete nejvíce bílkovin? Pokud se snažíme hubnout nebo alespoň zdravě jíst, je pro nás správný příjem bílkovin nezbytný. Najdeme je v mase, mléčných výrobcích, v luštěninách a překvapivě také v zelenině. Pojďme se podívat, ve které zelenině jich najdeme nejvíce.