Hubnutí podle krevních skupin? Víme, jak toho docílit

Hubnutí podle krevních skupin? Víme, jak toho docílit Zdroj: Shutterstock

Věděli jste, že naše krevní skupina nám udává směr v tom, co bychom měli jíst, jaké sportovní aktivitě se věnovat a také, že má i vliv na to, na jaké nemoci jsme náchylní? Že ne? V tom případě čtěte dál!

Snažíte se pravidelně cvičit a zdravě stravovat, ale vaše váha se přesto nechce hýbat směrem dolů? Možná jste si jen nezvolili správnou pohybovou aktivitu a navíc i potraviny, které konzumujete. Existuje však dieta, která je založena na typu krevní skupiny, protože ať už jste nositelem jakékoliv z nich, každá krevní skupina má rozdílnou chemickou strukturu a pochopitelně i jiné potřeby.

Nejenže naše krevní skupina ovlivňuje to, jak se nám daří či nedaří zhubnout, také nám předurčuje, jaký sport je pro nás ten nejvhodnější a navíc je vědecky dokázána souvislost krevních skupin a chorobami, kterými trpíme.

Zdroj: Shutterstock

Zde je seznam krevních skupin a následně potravin, které byste podle ní měli do svého jídelníčku zařadit a také jakou pohybovou aktivitu zvolit:

Krevní skupina A

Všeobecně platí, že nositelé krevní skupiny A mají citlivé zažívání a imunitní systém, což znamená, že bývají často nachlazení. Do jídelníčku by tito lidé měli zařadit hodně zeleniny, tofu, bílé maso, ořechy, zelený čaj a také jogurty. Pozor by si měli dávat především na tučné a červené maso, fazole a pšenici. Nejlepší volbou je pro ně klidné cvičení v podobě jógy.

Krevní skupina B

Tito lidé často trpí na autoimunitní onemocnění, což je obrovská škála chorob. A právě v tomto případě je pro ně nejvhodnější do jídelníčku zařadit krůtí a králičí maso. Obloukem by se měli vyhnout kuřecímu a vepřovému masu. Dále jsou pro ně vhodné luštěniny, veškerá zelenina a ovoce. Dobrou pohybovou volbou je rychlejší cvičení v podobě plavání, rychlochůze či jízdy na kole.

Zdroj: Shutterstock

Krevní skupina AB

Lidé s krevní skupinou AB mají sklony k srdečním onemocněním a také k chudokrevnosti. Z tohoto důvody by měli jíst co nejvíce masa, ryb, pokud jsou vegetariáni tak tofu, zeleniny, ořechů a jakýchkoli těstovin. Naopak vyřadit by měli červené maso a plísňové sýry. Vhodná sportovní aktivita je pro ně jóga či tenis.

Krevní skupina 0

Tito lidé mají náchylný organismus k zánětům a k poruchám srážlivosti krve. Proto jsou pro ně nejvhodnější potraviny s vysokou dávkou bílkovin, což jsou všechny druhy masa a také ryby. Z jídelníčku by měli vyloučit pšenici, zelí i fazole. Pro tento typ lidí je vhodné rychlejší kardio cvičení jako aerobik, zumba či běh.

Prozatím není vědecky potvrzeno, zda má opravdu krevní skupina vliv na naše hubnutí, avšak zastánců této diety stále více přibývá. Obecně však platí, že by člověk měl naslouchat svému tělu a dopřávat mu to, co zrovna potřebuje a postrádá.

Autor:
Publikováno: 6. 4. 2021 13:06 Nahlásit obsah