Jak se změnili herci z filmu Muzikál ze střední?

Jak se změnili herci z filmu Muzikál ze střední? Zdroj: https://www.agonybooth.com/

Pokud jste vy nebo vaše děti prožívali v roce 2006 sladká teenagerovská léta, pak vás zcela jistě nemohl minout fenomén zvaný Muzikál ze střední. Šílenství, které se kolem filmového muzikálu s chytlavými songy spustilo, pomohlo nastartovat kariéru nejednoho herce. Jak se dnes hrdinům Muzikálu ze střední daří?

Na první pohled se zdálo, že půjde jen o další z řady přeslazených snímků pro teenagery, které pravidelně vychází ze studia Disney. Překvapivě však jednoduchý roztomilý příběh a hlavně chytlavé melodie u diváků zabodovaly a získaly obrovskou popularitu.

Hlavními hrdiny jsou Troy, kapitán basketbalového družstva, a Gabriella, tichá dívka, zajímající se o vědu. Ti se potkají ve společné škole, zúčastní se konkurzu ve školním muzikálu a získají hlavní role. To se ovšem nelíbí sourozencům Sharpey a Ryanovi, kteří chtěli role získat pro sebe. Snaží se proto rozhodnutí profesorky všelijak zvrátit. Netřeba říkat, že vše nakonec dobře dopadne a Troy i Gabriella si splní své sny.

Vanessa Hudgens (Gabriella Montez)

Roli Gabrielly si zahrála herečka Vanessa Hudgens, v jejíchž žilách koluje filipínská, čínská, portorikánská, irská i americko-indiánská krev. V muzikálech hrála už od útlého dětství a na filmovém plátně se poprvé objevila, když jí bylo 15 let. V roce 2006 si ji pak do připravovaného Muzikálu ze střední vyhlédla společnost Disney a Vanessa mohla tak naplno předvést svůj muzikální i herecký talent. Díky úspěchu filmu a hlavně písním, které bořily hudební žebříčky, už zakrátko natočila své debutové album s názvem „V“. Zahrála si i ve dvou dalších pokračováních, ve filmu Ro(c)k ze střední, Cesta na tajuplný ostrov 2 nebo Pomáda: Živě. Během natáčení Muzikálu ze střední se dala dohromady se Zacem Efronem, se kterým chodila až do roku 2010. V současnosti je jejím partnerem herec Austin Butler.

Vanessa se z filmových pláten neztratila. Zdroj: www.thisisinsider.com

Zac Efron (Troy Bolton)

Roli Troye si zahrál herec Zac Efron. I on začal koketovat se zpěvem a herectvím už v útlých letech. Na televizní obrazovky se dostal díky seriálům, ve kterých se objevoval v epizodních rolích (jako například Firefly, Pohotovost nebo Námořní vyšetřovací služba). Za roli ve filmu Miracle Run ho ocenila i kritika, avšak skutečný boom popularity přišel až s rolí v Muzikálu ve střední. I on si zahrál i v dalších pokračováních muzikálu a poté se již pustil do zajímavějších projektů. Zahrál si ve filmech Znovu 17, (Ne)zadaní nebo Sousedi. Jeho výkony jsou velmi pozitivně hodnoceny kritikou a všichni se shodují v tom, že se Zac již dávno vymanil ze stínu „Disney dítěte“. V roce 2017 ukázal své namakané tělo ve filmu Pobřežní hlídka a objevil se v hlavní roli v muzikálovém filmu Největší showman. Ochutnal však i odvrácenou stránku popularity – přiznal, že v roce 2013 podstoupil léčbu kvůli závislosti na alkoholu a návykových látkách.

Ze Zaca Efrona je pořádný kus chlapa. Zdroj: www.zimbio.com

Ashley Tisdale (Sharpay Evans)

Ashley se v muzikálu objevila v roli záporačky Sharpay. Ashley rozhodně nestála před kamerou poprvé – v dětství účinkovala ve více než 100 reklamách, brzy nato již hrála v seriálech. Muzikál ze střední jí pomohl její kariéru ještě více nakopnout a Ashley se od té doby objevila v nespočtu seriálových i filmových rolích. V roce 2008 si dokonce založila i svou vlastní produkční společnost a prosadila se i jako návrhářka oblečení a kosmetiky.

Ashley je neskutečně aktivní. Zdroj: austinally.wikia.com

Lucas Grabeel (Ryan Evans)

Sharpayina bratra Ryana si zahrál Lucas Grabeel. Lucase můžeme (mimo Muzikál ze střední) vidět převážně v seriálových rolích. Hostoval v seriálech Veronica Mars nebo Smallville a hlavní roli získal v seriálu Záměna. Jeho hlas můžeme slyšet i v Griffinových. I on si založil producentskou společnost a sem tam si zkusí i režírovat.

Na Lucasovi nejsou přibývající léta skoro vůbec vidět. Zdroj: www.irishmirror.ie

Chad Danforth (Corbin Bleu)

Corbin Bleu svou kariéru odstartoval v modelingu. Příval popularity přišel až s rolí Troyova kamaráda v Muzikálu ze střední. Zahrál si i v dalším filmu od Disney - Jump in a stal se nejlépe hodnoceným Disney hercem. Úspěšný byl i jako zpěvák a jeho alba byla dokonce prodávána lépe, než alba jeho ostatních hereckých kolegů. I nadále se aktivně věnuje účinkování ve filmech a seriálech.

I po konci Muzikálu ze střední se Corbinovi dařilo. Zdroj: www.iheart.com

Olesja Rulin (Kelsi Nielsen)

Skladatelku a hudebnici Kelsi si zahrála herečka Olesja Rulin pocházející z Moskvy. Její rodina na počátku 90. let emigrovala do USA a Olesja se začala učit baletu a hře na klavír. Své první herecké krůčky si odbyla ve filmech jako Halloweenská střední nebo Temná legenda 3. Největší slávu však získala až právě s rolí Kelsi. Později se objevila v epizodních rolích několika seriálů a ve vedlejších rolích ve filmech jako Navěky silný nebo Filmová hvězda. Píše také svůj blog, ve kterém se vyjadřuje k různým tématům, sdílí beauty rady a píše o módě.

Olesja pochází z Ruska. Zdroj: www.eonline.com

A co vy? Měli jste rádi Muzikál ze střední nebo jste dobu popularity tohoto muzikálu jen s úsilím přetrpěli?

Autor:
Publikováno: 8. 1. 2019 14:00 Nahlásit obsah