Marfuša z Mrazíka měla ze své filmové role trauma. Jak vypadá herečka Inna Čurikovová po 57 letech od natáčení?

Marfuša z Mrazíka měla ze své filmové role trauma. Jak vypadá herečka Inna Čurikovová po 57 letech od natáčení? Zdroj: Shutterstock

V legendární ruské pohádce o pracovité Nastěnce, samolibém Ivanovi a spravedlivém Mrazíkovi z roku 1964 se setkáváme také se zlou a rozmazlenou Marfušou. Tuto filmovou vedlejší roli bravurně ztvárnila ruská herečka Inna Čurikovová. Zajímá vás, jak Marfuša vypadá dnes, kdy od natáčení Mrazíka uplynulo neuvěřitelných 57 let?

Herečka Inna Čurikovová se narodila 5. října 1943. Už od mládí ráda hrála divadlo a po absolvování hereckých studií se kromě prken, co znamenají svět, vrhla také do světa filmu. 

Český divák zná Innu Čurikovovou hlavně jako zlou a rozmazlenou Marfušu z Mrazíka, která nepobrala příliš krásy a která týrá svou půvabnou nevlastní sestru Nastěnku. Když bylo Inně Čurikovové dvacet let, právě režisér Alexandr Rou si ji vybral do role Marfuši. A to i z důvodu, že se mu při castingu pochlubila, že umí v zubech louskat ořechy. 

Při natáčení Mrazíka navíc režisér vyžadoval, aby Marfuša vypadala mnohem hůř než Nastěnka. Když Inna Čurikovová následně uviděla práci maskérů, byla z toho velmi špatná, a dokonce zvažovala, že se role Marfuši vzdá a z natáčení filmu odejde.

Poté, co pohádka Mrazík spatřila v roce 1964 světlo světa, představitelka Marfuši Inna Čurikovová se za vzhled a chování své postavy velmi styděla. Když těsně po premiéře procházela ulicemi Moskvy, lidé se jí kvůli Marfušce smáli. Herečka se dokonce přiznala, že se kvůli tomu nemohla na Mrazíka podívat více než jednou.

Ač Marfuša nemohla ve filmové pohádce přijít své nevlastní sestře Nastěnce na jméno, skutečnost byla jiná. Herečky Inna Čurikovová (Marfuša) a Natalja Sedychová (Nastěnka) se během natáčení Mrazíka spřátelily. Setkávaly se také určitou dobu po natáčení. Časem však jejich přátelství vyprchalo.

Inna Čurikovová po natáčení Mrazíka patřila k nejobsazovanějším ruským herečkám. Podle filmových kritiků je představitelka Marfuši jedinou ruskou filmovou a divadelní herečkou, která skvěle zvládá jak komické, tak tragické role. Přehled starších i nejnovějších filmů, ve kterých si zahrála, si můžete konkrétně přečíst na portálu Čsfd.cz

A jak se daří Inně Čurikovové dnes? I když má v současnosti 78 let, ve světě herectví je stále velmi aktivní a do hereckého důchodu se navzdory svému vysokému věku rozhodně nechystá. Tato vitální dáma má dokonce svůj vlastní instagramový účet, prostřednictvím kterého je ve spojení se svými příznivci. 

Zdroj: Čsfd.cz, Cs.wikipedia.org

Autor:
Publikováno: 30. 12. 2021 11:28 Nahlásit obsah