Nejkrásnější tvář na světě má podle vědců herec Robert Pattinson. Souhlasíte?

Nejkrásnější tvář na světě má podle vědců herec Robert Pattinson. Souhlasíte? Zdroj: Shutterstock

Jak vypadá muž s nejatraktivnější tváří na světě? Podle výpočtu vědců z londýnského Center of Facial Cosmetic Surgery je to jednoznačně Robert Pattinson. Tato hvězda trilogie Stmívání má téměř ideální tvář. K dokonalosti mu prý chybí pouze plnější rty.

Hollywoodští krasavci včetně Brada Pitta opět ostrouhali. Mužem s nejkrásnější tváří na světě se již po druhé za sebou stal 36letý herec Robert Pattinson, který pro mnohé vyniká netypickým obličejem.

Že se Robert Pattinson stejně jako v loňském roce opět stane mužem s nejatraktivnější tváří na světě nečekal snad nikdo, a to ani tento charismatický herec.

Jak uvádějí speciální vědecké výpočty, tvář Roberta Pattinson je dokonalá na 92,15procentních bodů. Tento netypický krasavec za sebou v žebříčku mužů s nejatraktivnější tváří na světě na 2. místě zanechal Henryho Cavilla (91,64 procent), na 3. místě Bradleyho Coopera (91,08 procent), na 4. místě Brada Pitta (90,51 procent) a na 4. místě George Clooneyho (89,91 procent).

Analýza dokonalosti mužské tváře, kterou vědci provedli, vychází ze zlatého poměru krásy Phi. Tento poměr se zrodil v době evropské renesance a údajně jej využil také Leonardo da Vinci při kresbě svého díla Vitruviánský muž.

“Robert Pattinson se stal jasným vítězem. Všechny prvky jeho tváří odpovídají fyzické dokonalosti. Má klasicky tvarované rysy a nádherně vytesanou čelist,” potvrdil kosmetický chirurg Juliano De Silva z londýnského Center of Facial Cosmetic Surgery, který se podílel na sestavení žebříčku mužů s nejkrásnější tváří.

Jak vědci poukazují, ani tvář Roberta Pattinsona není stoprocentně dokonalá. Jediným mínusem na jeho tváři jsou prý rty, které jsou příliš úzké a rovné.

Co si myslíte o muži s nejkrásnější tváří na světě vy? Ztotožňujete se s výsledkem vědců, nebo máte naprosto jiný názor a hlasovali byste pro někoho jiného?

Zdroj: Instagram.com/robertpattinsonofficial, Ladbible.com
Autor:
Publikováno: 24. 6. 2022 10:14 Nahlásit obsah