Úspěšná slovenská běžkyně Annamária Horváthová je v 16 letech těhotná. Její máma ji chce poslat na potrat Zdroj: Shutterstock

Pamatujete si na slovenské děvčátko, které vyhrálo běžecké závody v pouhých balerínkách a poté bodovalo na Slovensku v celostátních závodech? Annamária Horváthová, která před sebou měla slibnou sportovní kariéru, je těhotná. Tuto skutečnost sama nadějná sportovkyně potvrdila slovenskému listu Nový Čas.

Annamária Horváthová se v roce 2018 stala slovenskou senzací, když v běhu na 750 metrů porazila ostatní své soupeřky obutá pouze v balerínkách. Tato dívka z východoslovenské osady u Moldavy nad Bodvou následně na Slovensku vyhrála celostátní závody - na mistrovství dorostu Slovenska v roce 2020 získala první místo v běhu na 1 500 metrů.

Díky talentu a odhodlání se z Annamárie Horváthové stala obrovská slovenská sportovní naděje. Od talentované dívky si hodně sliboval také její trenér Norbert Pecze, který tvrdil, že Annamária má obrovskou šanci to daleko dotáhnout. Prostředí, v němž tato dnes 16letá dívka žije, si bohužel vybralo svou daň.

Jak Annamária Horváthová potvrdila pro slovenský list Nový Čas, je těhotná. Podle svých slov otěhotněla s přítelem, se kterým chodila 10 měsíců. Přítel ji ovšem nedávno opustil, protože si našel někoho jiného. Annamária tak v současnosti žije ve východoslovenské chatrči se svou matkou a dalšími pěti sourozenci.

Maminka nadějné slovenské běžkyně si navíc přeje, aby její 16letá dcera šla na potrat. “Stále jsem ještě v šoku, je mi z toho těžko. Chci, aby má dcera šla na potrat. Byla bych ráda, aby i nadále sportovala,” uvedla Annamáriina matka pro Nový Čas s tím, že v současné době shání na potrat peníze.

Ať už to dopadne jakkoliv, Annamária Horváthová by dle svých slov chtěla ve sportu pokračovat i v budoucnosti a běhu by se rozhodně nechtěla vzdát. V současné době již však netrénuje, protože jí je kvůli těhotenství fyzicky zle.

Zdroj: Nový Čas