Vědecky potvrzeno: Toto je 10 nejsexy mužů světa

Vědecky potvrzeno: Toto je 10 nejsexy mužů světa Zdroj: ITV.com

Světové magazíny každoročně zveřejňují žebříčky nejkrásnějších mužů světa. Také na sociálních sítích se to jenom hemží hlasováním o to, který známý muž je aktuálně tím nejpřitažlivějším. To londýnský plastický chirurg Julian De Silva má jasno. S pomocí řeckého zlatého řezu určil, který z hollywoodských fešáků je nekrásnější na světě.

Zlatý řez: Ideální proporce, kterou najdete i v mužském obličeji

O tom, který ze známých mužů je v současnosti nejkrásnější na světě, se hlavně mezi námi, ženami, vedou sáhodlouhé diskuse. Na krásu pohlížíme hlavně prostřednictvím našich pocitů, takže naše hodnocení bývá různé. Naopak londýnský plastický chirurg Julian De Silva se rozhodl hodnotit krásu a dokonalost mužů mnohem objektivnějším způsobem. A to s využitím řeckého zlatého řezu.

Zdroj: Yogui.co Tento plastický chirurg propojil starověkou matematickou teorii se současnou vědou. Již od dob starověkého Řecka je totiž zlatý řez považován za ideální poměr mezi dvěma úsečkami. Tato matematická konstanta Fí má hodnotu přibližně 1,618.

Zlatý řez běžně najdete v uspořádání okvětních lístků, ve spirálovitých skořápkách měkkýšů, ve vesmíru, ale taky v umění. Už od dob starého Řecka se totiž věřilo, že struktura obličeje, která se nejvíc blíží zlatému řezu, je ta nejestetičtější. Proporce zlatého řezu tak ukrývá i slavný obraz Mony Lisy, kterou namaloval Leonardo Da Vinci.

10 nejdokonalejších hollywoodských fešáků: Kdo zvítězil na plné čáře?

Jelikož je zlatý řez ideálem krásy, londýnský plastický chirurg Julian De Silva hledal tuto proporci také v obličejích hollywoodských fešáků. Aby na ně mohl aplikovat vzorec dokonalosti, zaměřil se na 12 klíčových bodů jejich obličeje, které zahrnovaly rty, nos, oči, obočí, bradu, čelo a celkový tvar obličeje.

Zdroj: Londonfacialplasticsurgery.co.uk/ Doktor Silva měl ke svému výzkumu po ruce počítačový program, ve kterém propojil princip zlatého řezu na lidský obličej. Díky tomu tak mohl na procenta změřit, který ze slavných mužů je esteticky nejdokonalejší. Na základě svého hodnocení vytvořil žebříček 10 nejkrásnějších mužů světa, na jehož samé špici vévodí George Clonney stíhán Bradleym Cooperem. Kteří další fešáci jim dýchají na záda?

10 nejkrásnějších mužů světa, kteří mají ideální proporce obličeje

 1. George Clooney
 2. Bradley Cooper
 3. Brad Pitt
 4. Harry Styles
 5. David Beckham
 6. Will Smith
 7. Idris Elba
 8. Ryan Gosling
 9. Zayn Malik
 10. Jamie Foxx

Zdroj: Londonfacialplasticsurgery.co.uk/

Další zajímavá zjištění: Kdo má nejdokonalejší nos nebo bradu?

 • Tvář George Clonneyho se shoduje s hodnotou zlatého řezu 1,618 v celých 91,86 procentech. V případě Bradleyho Coopera to je v 91,80 procentech a Brada Pitta v 90,50 procentech.
 • Nejdokonalejší nos má herec Ryan Gosling.
 • Nejkrásnějším tvarem obličeje se chlubí David Beckham.
 • Zpěvák Harry Styles má nejkrásnější oči a nejdokonalejší bradu.

Souhlasíte s tímto žebříčkem nejkrásnějších mužů světa? Jestli ne, napište nám do komentářů, kdo je podle vás tím nejdokonalejším mužem planety.

Autor:
Publikováno: 25. 4. 2019 10:00 Nahlásit obsah