Zemřel rocker Charlie Colin ze slavné kapely Train. Bylo mu 58 let

Zemřel rocker Charlie Colin ze slavné kapely Train. Bylo mu 58 let Zdroj: Shutterstock

Fanoušky slavné americké rockové skupiny Train zaskočila velmi smutná zpráva. Ve věku pouhých 58 let tragicky zemřel jeden ze zakládajících členů této hudební formace, Charlie Colin. Jeho tělo bylo objeveno bez známek života v domě v belgickém Bruselu.

Hudebníkova matka uvedla, že Charlie Colin nešťastně uklouzl a spadl ve sprše, když hlídal dům svého kamaráda v belgickém Bruselu. Trvalo celých pět dní od tohoto tragického okamžiku, než se do domu vrátil jeho majitel a nalezl Colinovo tělo bez známek života.

Jaká je přesná příčina smrti hudebníka Charlie Colina, je však aktuálně předmětem policejního vyšetřování. Zakládající člen slavné kapely Train měl v době smrti pouhých 58 let.

Charlie Colin byl talentovaný americký hudebník, známý hlavně jako spoluzakladatel a basový kytarista rockové skupiny Train. Narodil se a vyrůstal v Kalifornii a Virginii. Po dokončení vysoké školy se začal věnovat naplno hudbě.

V roce 1993 založil spolu s Patem Monahanem legendární rockovou skupinu Train. Tato hudební formace dosáhla velkého úspěchu na přelomu tisíciletí, zejména díky hitu Drops of Jupiter z roku 2001. Charlie Colin se podílel na tvorbě prvních tří alb skupiny, včetně debutového Train (1998) a My Private Nation (2003). 

Navzdory úspěchu se Colin potýkal s osobními problémy, zejména s drogami, což vedlo k jeho odchodu ze skupiny v roce 2003. Po odchodu z kapely Train pokračoval ve své hudební kariéře, založil skupiny Painbirds a Side Deal a poskytoval doprovodné vokály pro jiné hudební projekty. Později se přestěhoval do Bruselu, kde vyučoval na konzervatoři hudební mistrovské třídy a pracoval na hudbě pro filmy.

"Když jsem potkal Charlieho Colina, okamžitě jsem si ho zamiloval. Byl to ten nejmilejší chlapík a velký fešák. Řekl jsem si, že jediná rozumná věc, kterou můžeme udělat, je založit kapelu. Jeho jedinečná hra na basovou kytaru a krásná kytarová práce nám pomohly získat si pozornost v San Franciscu i mimo něj. Měl svou vlastní vizi. Si legenda, Charlie. Vždy pro něj budu mít v srdci teplé místo," napsal na oficiální instagramové stránce skupiny Train Pat Monahan.

Colinova náhlá a tragická smrt zanechala mnoho nezodpovězených otázek a hluboký smutek mezi jeho fanoušky a přáteli. Jeho přínos hudebnímu světu zůstane nezapomenutelný a jeho odkaz bude žít dál prostřednictvím hudby. Čest jeho památce!

Zdroj: Bbc.com, Instagram.com/train, Theguardian.com

Autor:
Publikováno: 27. 5. 2024 19:05 Nahlásit obsah