Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Vzájemná chemie mezi mužem a ženou: Podle čeho poznáte, že se týká i vás?

Vzájemná chemie mezi mužem a ženou: Podle čeho poznáte, že se týká i vás? Zdroj: Shutterstock.com

Už se vám někdy stalo, že jste zcela náhodou narazila na úplně cizího člověka a zamilovala jste se do něj na první pohled? A cítila jste, že ten druhý to cítí úplně stejně? K těmto stavům nedochází pouze v červené knihovně. Děje se tak tehdy, když mezi dvěma lidmi existuje absolutní chemie. Jak ji ale poznáte?

Chemii mezi dvěma lidmi ničím nevynutíte

Na chemii mezi mužem a ženou můžeme pohlížet jako na přirozený stav, který nikdy nevynutíte. Jde o spojení, po kterém touží snad každý z nás, ovšem jen málokdo jej v životě zažije. Lidé, kteří mezi sebou absolutní chemii cítí, musí navíc sami vědět, zda jde o víc než o přitažlivost a zda má v jejich případě smysl pustit se do vztahu.

Odborníci na vztahy poukazují na to, že existuje hned několik typů chemie. A to intelektuální chemie, sexuální chemie a chemie lásky. Všechny dohromady pak vytvářejí absolutní vztahovou chemii, což je jedna z nejintenzivnějších věcí, které můžete v životě zažít. Pokud vás to k někomu silně táhne a máte pocit, že je mezi vámi vzájemná chemie, podle čeho tento stav konkrétně poznáte?

Jste jako poblouzněná

K tomu druhému vás to táhne bez zjevného důvodu. Možná jste si s mužem, který vás přitahuje, zatím vyměnila jenom pár slov, ale vnitřně cítíte, že se velmi dobře znáte. Také máte pocit, že jeden na druhého stále myslíte, ale nedokážete si vysvětlit, proč to tak je.

Zdroj: Shutterstock.com Cítíte motýly v břiše

Vždy, když se se svým protějškem setkáte, jste z jeho přítomnosti mírně nervózní a cítíte pomyslné motýly v břiše. Mnohdy máte pocit, jako byste byla na svém prvním rande. Navíc váš protějšek zažívá něco podobného.

Nemůžete se na sebe vynadívat

Pohled do očí nikdy neklame. Vzájemně se okukujete a když vás ten druhý přichytí, odvracíte pohled a předstíráte, že jste se dívala jinam. Přesně tímto způsobem postupuje i váš protějšek. Tento nevinný oční kontakt přidává chemii, kterou pociťujete, velmi jedinečnou příchuť.

Máte pocit, že se znáte odjakživa

Když jste se dala s mužem, který vás přitahuje, poprvé do řeči, měla jste pocit, jako byste mluvili stejným jazykem? Právě o tom také vzájemná chemie je. Cítíte díky ní, jako byste našla nového nejlepšího přítele, nebo dokonce část sama sebe. Máte někoho, komu se chcete svěřovat a s nímž toho máte hodně společného. Máte podobné názory i smysl pro humor a jste schopni navzájem dokončit své myšlenky.

Usmíváte se na sebe

Největším důkazem vaší vzájemné náklonnosti je pouhý úsměv. Jde o to, že se na sebe neusmíváte pouze svým obličejem, ale také svým srdcem a svou duší.

Zdroj: Shutterstock.com Když jste ve větší skupině lidí, zaměřujete se jenom na sebe

Ať už jste se společně setkali s několika přáteli, nebo jste ve větší skupině lidí, zaměřujete svou pozornost jenom sami na sebe. Vaše chemická přitažlivost vám napovídá, že jste tu jeden pro druhého. A to i když mlčíte a sdílíte pouze jeden prostor.

Nemůžete se dočkat, až se znovu potkáte

Nemůžete na sebe zapomenout a těšíte se na to, až se znovu – byť třeba náhodou – potkáte. Počítáte hodiny, dny či týdny, kdy jste se neviděli, a nemůžete se dočkat dalšího setkání.

Je mezi vámi neuvěřitelná sexuální přitažlivost

Důležitou součástí vzájemné chemie mezi dvěma lidmi je také fyzická přitažlivost a sexuální napětí. Vzájemně po sobě toužíte a možná jste z toho i velmi nervózní. Zkrátka cítíte, jako by vás ta druhá osoba přitahovala každým kouskem svého těla.

Autor:
Publikováno: 13. 12. 2019 10:53 Nahlásit obsah