Váčky pod očima nemaskujte pouze kosmetikou: Řešte příčiny jejich vzniku

Váčky pod očima nemaskujte pouze kosmetikou: Řešte příčiny jejich vzniku Zdroj: Shutterstock.com

Váčky pod očima dokážou pěkně pokazit náš celkový vzhled. Abyste se jich nadobro zbavila, rozhodně vám k jejich odstranění nepostačí plátky čerstvé okurky nebo kvalitní kosmetika. Řešte raději samotné příčiny vzniku váčků pod očima. Tento nevzhledný otok je totiž nejen známkou stárnutí, ale i nesprávného životního stylu.

Příčiny vzniku váčků pod očima

Váčky a otoky pod očima trápí každého pátého člověka nad 25 let. Velkým strašákem jsou hlavně pro ženy, kterým kazí jejich dokonalý vzhled. Abyste vznik váčků co nejvíc omezila, měla byste se v prvé řadě zamyslet nad svým současným životním stylem. Teprve po jeho úpravě otoky pod očima korigujte i správně zvolenou kosmetikou či přírodními přípravky.

Nevzhledné váčky pod očima vznikají především z následujících příčin. Jestli je to i váš případ, pokuste se své návyky změnit k lepšímu.

Konzumujete špatné potraviny

Vznik váčků pod očima podporují některé nesprávně zvolené potraviny. Vyhněte se jídlům z rychlého občerstvení, polotovarům a konzervovaným jídlům, které obsahují nadbytečné množství soli. Otoky pod očima mají na svědomí ovšem některé na první pohled zdravé potraviny. A to zejména rajčata, papriky a chilli papričky, ve kterých najdete látku solanin, která podporuje rozvoj otoků, a dokonce zánětlivých procesů.

Zdroj: Shutterstock.com Které potraviny vám naopak pomohou v boji proti váčkům pod očima? Tou nejlepší volbou je pravidelná konzumace ovesných vloček a čerstvé petrželové nati. Jezte rovněž potraviny s vysokým obsahem železa. Výraznější váčky pod očima totiž mohou být také příznakem chudokrevnosti, která je způsobena právě nedostatkem železa v těle.

Málo spíte

Abyste zmírnila viditelnost váčků pod očima, musíte si každý den přes noc dostatečně odpočinout. Spěte minimálně 7 hodin denně. V opačném případě se nedostatek spánku promítne na vašem vzhledu.

Zanedbáváte pitný režim

Pravidelný a dostatečný pitný režim je základ, a to ve všech směrech. Pokud denně pijete méně než dva litry tekutin, vaše tělo zadržuje vodu, což se projevuje i viditelnými otoky pod očima. Každý den proto vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody a také bylinkových čajů. Omezte naopak pití kávy, černého čaje a alkoholických nápojů.

Špatně se staráte o své oční okolí

Péče o oční okolí je základ, rozhodně byste ji proto neměla podceňovat v jakémkoliv věku. Kůže v očním okolí je velmi specifická, a tak jí zcela nestačí pouze denní a noční krém. Poohlédněte se proto po speciálním očním krému, který vaši oční oblast vyživí, hydratuje a dodá jí pružnost i mladistvější vzhled.

Zdroj: Shutterstock.com

Co dále způsobuje váčky, otoky a případné kruhy pod očima?

  • kolísavá hladina hormonů v těle
  • dědičnost
  • nadměrný stres
  • kouření cigaret
  • nadměrné zatěžování očí v důsledku práce na počítači, sledování displeje mobilního telefonu nebo televizní obrazovky

První pomoc proti váčkům pod očima

Boj proti váčkům pod očima je běh na dlouhou trať. Když se ráno vzbudíte a s hrůzou se podíváte na své oteklé oči, budete potřebovat akutní zásah. Jaká první pomoc proti váčkům pod očima patří k těm nejosvědčenějším?

  • Přiložte si na oči po dobu 15 minut plátky vychlazených čerstvých salátových okurek.
  • Nechte na své oční okolí 10 až 15 minut působit vychlazené vyluhované sáčky od černého či zeleného čaje.
  • Váčky pod očima po dobu 5 minut potírejte kostkou ledu. Své oči si můžete překrýt také zchlazenou polévkovou lžící.
Autor:
Publikováno: 18. 9. 2019 14:00 Nahlásit obsah