Budíte se v noci ve stejnou hodinu? Přesný čas vypovídá o vašem emočním rozpoložení

Budíte se v noci ve stejnou hodinu? Přesný čas vypovídá o vašem emočním rozpoložení Zdroj: Shutterstock

Zaznamenali jste, že se poslední dobou budíte v noci ve stejnou hodinu? Rozhodně v tom nejste sami. Problémy se spánkem má podle The National Sleep Foundation každý druhý dospělý člověk. Odpověď na to, proč se v noci probouzíte ve stejný čas, přináší i čínská medicína. Tento konkrétní čas totiž vypovídá o vašem emočním rozpoložení.

Probouzíte se a nemůžete usnout? Vaše tělo se vám snaží něco říct

Čínská medicína pohlíží na spánek jako na podstatný aspekt naší fyziologické pohody. Jestliže se každou noc probouzíte ve stejnou dobu, rozhodně signály svého těla neignorujte. Vaše tělo se s vámi totiž snaží komunikovat a upozornit vás, že s vámi není něco v pořádku. Co tedy znamená, když se v noci probouzíte v následujících časech?

Špatně se vám usíná mezi 21:00 a 23:00

Nemůžete večer usnout a velmi špatně se vám usíná mezi 21:00 a 23:00? Podle čínské medicíny to znamená, že jste ve stresu. 

Zdroj: Shutterstock Probouzíte se mezi 23:00 a 1:00

Co když se pravidelně probouzíte mezi 23:00 a 1:00? Tradiční čínská medicína odkazuje na to, že prožíváte emocionální zklamání. Toto období podle čínské medicíny konkrétně patří žlučníku, který ovládá lidské emoce a vášeň. Když je žlučník v rovnováze, jsme spokojení a šťastní. Naopak, když nám chybí vášeň, rozhodujeme se v oblasti lásky, jsme nesmělí či citově zklamaní a vyprahlí, žlučník o sobě dává v noci vědět.

Probouzíte se mezi 1:00 a 3:00

Zaznamenali jste naopak, že se pravidelně probouzíte mezi 1:00 a 3:00? V tom případě jste podle čínské medicíny na někoho nebo na něco naštvaní. Podvědomě se zlobíte například na kolegu, se kterým jste se pohádali v práci, nebo na člověka, který do vás naboural autem.

Čínská medicína hněv spojuje s játry. Pokud hněv a další emoce nevyjadřujeme, ovšem dusíme jej v sobě, časem se hromadí v játrech. A právě tento tělesný orgán se následně připomíná noc co noc mezi první a třetí hodinou ranní.

Zdroj: Shutterstock Probouzíte se mezi 3:00 a 5:00

V době mezi třetí a pátou hodinou ráno jsou podle čínské medicíny nejaktivnější plíce. Čínská medicína říká, že tento tělesný orgán je odpovědný za fungování imunitního systému i za pohyb energie celým tělem. Jeho neklid vás může upozornit také na stavy deprese, úzkosti a smutku.

Pokud se tedy probouzíte mezi 3:00 a 5:00, může to znamenat, že procházíte těžkým obdobím svého života, které velmi špatně nesete.

Zdroj: YourTango.com

Autor:
Publikováno: 10. 9. 2021 09:41 Nahlásit obsah