Kategorie Nespavost

Článek
Trápí vás deprese nebo nespavost? Začněte spát pod těžko přikrývkou
Trápí vás deprese nebo nespavost? Začněte spát pod těžko přikrývkou Možná si z dětských let vybavíte, když jste u babičky spokojeně usínali pod těžkými duchnami? Nyní se ukazuje, že těžší přikrývky mají své opodstatnění a mimo spánku v teple mají pozitivní vliv na náš spánek a naši psychiku. Proč bychom tedy měli spát pod těžšími přikrývkami?
Článek
Co nedělat před spaním? Nepijte ani se nehádejte
Co nedělat před spaním? Nepijte ani se nehádejte Spánek je jedním ze základních pilířů naše psychického i fyzického zdraví. Pokud špatně spíme, jsme unavení, bez energie a ani naše nálada na tom není nejlépe. Na vině mohou být některé naše návyky, a pokud je z našeho života odstraníme, pak možná zjistíme, že právě ony byly příčinou špatného spánku.
Článek
S celerem společně ku zdraví. Jaké jsou výhody konzumace celeru a v čem je pro naše tělo prospěšný?
S celerem společně ku zdraví. Jaké jsou výhody konzumace celeru a v čem je pro naše tělo prospěšný? I přesto, že se dnes s celerem můžeme setkat jen v polévkách či salátech, naši předci věřili jeho účinkům a byli dokonce i přesvědčeni o jeho magických schopnostech. Kromě samotného celeru hojně konzumovali dokonce i jeho listy.
Článek
Pokud trpíte nespavostí, vypadáváním vlasů a lámavostí nehtů, zařaďte do svého jídelníčku tento domácí lék a je po problému
Pokud trpíte nespavostí, vypadáváním vlasů a lámavostí nehtů, zařaďte do svého jídelníčku tento domácí lék a je po problému Případů, kdy lidi trápí potíže se spánkem, ztráta vlasů a lámavé nehty, bohužel stále přibývá. Podle lékařů mají tyto symptomy společného viníka – mohou za to nadledvinky. Jedná se o žlázy, které se nacházejí, jak název napovídá, nad ledvinami a jsou odpovědné za produkci hormonů, jako je adrenalin a steroidy.
Článek
Špatně spíte? Poradíme vám, co s tím
Špatně spíte? Poradíme vám, co s tím Nespavost a problémy se spánkem jsou stále častějším problémem a to zejména u mladších lidí. Na vině může být stres, těžké jídlo i špatné osvětlení. Co s tím? Stačí dodržovat pár pravidel a s bude se vám usínat daleko lépe.
Článek
Budíte se v noci ve stejnou hodinu? Tohle se tím váš organismus snaží říct!
Budíte se v noci ve stejnou hodinu? Tohle se tím váš organismus snaží říct! Spousta z nás se pravidelně každou noc budí ve stejnou hodinu, aniž by tomu věnovala jakoukoliv pozornost. Věděli jste však, že to může být snaha našeho těla s námi komunikovat?
Článek
Zbavte se nespavosti! Těchto 12 tipů vám pomůže vyspat se dorůžova a ráno se snadno probudit
Zbavte se nespavosti! Těchto 12 tipů vám pomůže vyspat se dorůžova a ráno se snadno probudit Určitě jste už zažila situaci, že celý den sníte o tom, že se vrátíte domů a padnete do své postele. Jenže když taková situace konečně nastane, nemůžete usnout. Rozhodně v tom ale nejste sama! Poruchami spánku totiž trpí tisíce lidí. Poradíme vám, jak s nimi účinně bojovat.
Článek
Chcete efektivně zatočit s oparem, ječným zrnem nebo bradavicemi?
Chcete efektivně zatočit s oparem, ječným zrnem nebo bradavicemi? Když nás něco trápí, jak říká přísloví, je každá rada drahá! Tady jsou zcela zdarma, stačí se jen začíst a uvědomit si, že většinu neduhů jsme schopni vyléčit i bez pomoci chemie.
(6) Načíst více