Nemůžete spát? Připravte si čaj z banánu a skořice

Nemůžete spát? Připravte si čaj z banánu a skořice Zdroj: Shutterstock

V dnešní uspěchané době plné stresu alespoň jednou za život každý z nás zažil problémy se spánkem. Na kvalitu našeho spánku má vliv spousta faktorů včetně elektromagnetických vlivů, které vysílají například mobilní telefony či počítače.

Ovlivňováni jsme vnitřními i vnějšími faktory, které působí na náš nervový systém, hormony a dokonce i mozek. Vzít si prášek na spaní je ta nejjednodušší věc, ale je to správné řešení? Z krátkodobého hlediska ano, avšak z toho dlouhodobého našemu tělu jen škodíme.

Prášky na spaní mají spousty vedlejších účinků, jako jsou závratě, bolesti žaludku, zácpa, problémy s pamětí a poškozují centrální nervový systém. Nicméně spánek je pro naše celkové zdraví nesmírně důležitý, a proto spánková deprivace vede k zdravotním problémům, špatnému imunitnímu systému, k narušení kognitivních funkcí, ke snížení pohybových schopností, k poklesu energie či k obezitě.

Zdroj: Shutterstock Jestliže tedy máte problém dodržet lékaři doporučovaný osmihodinový spánek, vyzkoušejte tento banánovo-skořicový čaj, který vám ke kvalitnímu spánku dopomůže zcela přírodní cestou.

Banány jsou super zdravé ovoce plné živin, jako je hořčík a draslík. Hořčík pomáhá našemu tělu lépe relaxovat a zklidňuje svalové křeče. Navíc skořice reguluje hladinu cukru v krvi, přičemž jejich rovnováha podporuje funkci hormonů a zajišťuje mnohem kvalitnější spánek a potlačuje únavu během dne.

Co budete potřebovat:

  • 1 banán
  • mletou skořici
  • menší hrnec s vodou

Postup:

  1. Nakrájený banán vařte přibližně 10 minut a poté přidejte skořici.
  2. Čaj si může osladit například stévií.
  3. Poté čaj sceďte a vypijte jej těsně před spaním.

Máte i vy nějaký trik, který vám zaručeně pomůže usnout? Podělte se s námi o něj v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 10. 8. 2021 10:27 Nahlásit obsah