Zemřel Sam Hawkens z Vinnetoua. Německému herci Ralfu Wolterovi bylo 95 let

Zemřel Sam Hawkens z Vinnetoua. Německému herci Ralfu Wolterovi bylo 95 let Zdroj: Profimedia

Milovníky legendárních filmů o Vinnetouovi zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 95 let v pátek 14. října 2022 zemřel německý herec Ralf Wolter, který ve zfilmovaných mayovkách ztvárnil postavu Sama Hawkense. O smrti slavného herce informovala agentura DPA s odvoláním na Wolterovu manželku.

Filmový představitel Sama Hawkense, německý herec Ralf Wolter, odešel v pátek 14. října 2022 na věčnost v 95 letech. V tuzemsku se proslavil zvláště díky účinkování ve filmech o indiánovi Vinnetouovi a jeho příteli bratrovi Old Shatterhandovi, které byly natočeny v 60. letech 20. století na motivy románů spisovatele Karla Maye.

Herce Ralfa Woltera jsme mohli coby Sama Hawkense vidět zejména ve filmech Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Old Shatterhand, Vinnetou - Poslední výstřel, Vinnetou a míšenka Apanači nebo Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti.

Kromě toho, že Ralf Wolter účinkoval v desítkách dalších filmů a seriálů, byl nesmazatelně spojen právě se svéráznou postavou Sama Hawkense. Tento malý postarší mužík v zaplátovaném kabátě nosil paruku, protože byl v mládí skalpován skupinou Pawneeů. Se svou parukou však byl velmi spokojený, protože ji mohl v létě - když bylo horko - sundávat.

Ve filmech o Vinnetouovi natočených na motivy Karla Maye Sama Hawkense do češtiny nadabovalo hned několik umělců. Nezapomenutelný byl třeba dabing herce Františka Filipovského ve filmu Vinnetou - poslední výstřel nebo dabing herce Valtera Tauba v Pokladu na Stříbrném jezeře.

Zdroj: T-online.de, Seznamzpravy.cz, Cs.wikipedia.org, Csfd.cz/
Autor:
Publikováno: 14. 10. 2022 15:14 Nahlásit obsah