Zemřela Barbara Haščáková z MC Erik & Barbara. V pouhých 43 letech utrpěla náhlou mozkovou příhodu

Zemřela Barbara Haščáková z MC Erik & Barbara. V pouhých 43 letech utrpěla náhlou mozkovou příhodu Zdroj: Shutterstock

Hudební svět pláče. V pouhých 43 letech náhle zemřela slovenská zpěvačka Barbara Haščáková, která v 90. letech zářila v hudebním duu MC Erik & Barbara.Z tohoto světa odešla 22. listopadu 2023 na Floridě v USA. Pro agenturu TASR smrt zpěvačky potvrdil její bratr Andrej Haščák.

Nečekaná smrt Barbary Haščákové z hvězdného dua MC Erik & Barbara velmi zasáhla nejen celé Slovensko, ale také Českou republiku. Zvlášť všem, kteří vyrůstali v devadesátkách, byla Barbara nesmírně blízká. Zpěvaččin nádherný hlas už bude bohužel znít jenom tam nahoře.

Tato talentovaná umělkyně zemřela v pouhých 43 letech v pátek 22. listopadu na Floridě v USA. Lékaři v nemocnici Memorial Hospital ve městě Sarasota, kde Barbara Haščáková žila, uvedli jako příčinu její smrti náhlou cevní mozkovou příhodu.

Poslední rozloučení se zpěvačkou již také v kruhu nejbližší rodiny a přátel proběhlo v jejích rodných Košicích. “Poslední rozloučení s Barbarou se uskutečnilo v úterý 28. listopadu 2023 na místní římskokatolické faře. Komorní akt se konal v přítomnosti nejbližší rodiny a v úzkém kruhu přátel. V následujících týdnech budou její tělesné ostatky převezené v urně na Slovensko, pochovaná bude v našich rodných Košicích,” sdělil bratr zesnulé zpěvačky Andrej Haščák slovenské tiskové agentuře TASR.

I když zpěvačku trápily delší čas zdravotní problémy spojené se slinivkou, její nečekané úmrtí bylo pro její celou rodinu obrovským šokem. “Odešla bez bolesti,” řekl pro TASR její bratr. “Její písně a hlas tu pro nás zůstávají a budou nám ji připomínat. Děkujeme všem, kteří na ni myslí s láskou hlavně v těchto týdnech a dají nám možnost vyrovnat se s touto zdrcující skutečností v soukromí," dodal Andrej Haščák.

Barbara Haščáková se narodila 11. prosince 1979 ve slovenských Košicích. V 90. letech byla součástí slavného dua MC Erik & Barbara, které bodovalo na Slovensku i v sousedním Česku. Zvlášť jejich hity Sen, Keď príde láska nebo Anjel jsou nezapomenutelné. Barbara Haščáková vyhrála v roce 1998 na Slovensku hudební cenu Slavík a o rok později obdržela v Polsku ocenění Grand Prix.

Na sklonku roku 1999 se odstěhovala do USA. V roce 2000 se provdala za potomka československých imigrantů Stevana Soukupa, věnovala se hudbě a užívala si rodinného života bez světel reflektorů. Bohužel 22. listopadu 2023 zemřela ve městě Sarasota ležícím na americké Floridě na náhlou mozkovou příhodu.

Zdroj: Cas.sk, Markiza.sk, Jenzeny.cz

Autor:
Publikováno: 6. 12. 2023 13:10 Nahlásit obsah