Zemřela Julie Powellová, kterou proslavil film o vaření Julie a Julia s Meryl Streepovou. Světoznámé kuchařce bylo 49 let

Zemřela Julie Powellová, kterou proslavil film o vaření Julie a Julia s Meryl Streepovou. Světoznámé kuchařce bylo 49 let Zdroj: Profimedia

V pouhých 49 letech zemřela na zástavu srdce americká spisovatelka, kuchařka a foodblogerka Julie Powellová. Její autobiografická kniha se v roce 2009 stala předlohou světoznámého filmu o vaření Julie a Julia, ve kterém si hlavní roli zahrála Meryl Streepová a Amy Adamsová. O náhlé smrti Julie Powellové informoval její manžel.

Americká spisovatelka, kuchařka a foodblogerka Julie Powellová skonala 26. října 2022 ve svém domě v městě Olivebridge, které se nachází v severní části státu New York. Bylo jí pouhých 49 let. 

Náhlý odchod úspěšné spisovatelky oznámil její manžel Eric Powell veřejně listu The New York Times až nyní. Uvedl přitom, že příčinou smrti Julie Powellové byla zástava srdce. Úspěšná foodblogerka navíc dle manžela trpěla srdeční arytmií.

Julie Powellová patřila mezi nejvyhledávanější autorky kuchařek a foodblogerky. Byla tak populární, že se její autobiografická kniha stala předlohou filmu Julie a Julia (2009). Tento oblíbený snímek popisuje, co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powellová rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky Mastering The Art of French Cooking (Umění francouzské kuchyně), kterou v roce 1961 vydala slavná Julia Childová.

Julie Powellová (rodným jménem Fosterová) se narodila 20. dubna 1973 v Austinu v Texasu. Po přestěhování do New Yorku pracovala v administrativě, ovšem vnitřně vždy toužila po kreativní práci. V rodící se éře internetového psaní spustila svůj blogový projekt Julie/Julia, v rámci kterého popisovala svá kuchařská dobrodružství pomocí ostrého humoru a vtipu.

Zdroj: Shutterstock Právě tímto blogem, ve kterém postupně dokumentovala vaření všech receptů podle věhlasné kuchařky Julie Childové, se Julie Powellová celosvětově proslavila. Bohužel další recepty už Julie Powellová nepřipraví ani nezdokumentuje, protože 26. října 2022 odešla v pouhých 49 letech na věčnost.

Zdroj: Nytimes.com, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 3. 11. 2022 10:45 Nahlásit obsah