Chorvatsko od 1. 7. nečekaně změnilo podmínky pro cestování: Co vše pro vstup do této země potřebujete?

Chorvatsko od 1. 7. nečekaně změnilo podmínky pro cestování: Co vše pro vstup do této země potřebujete? Zdroj: Shutterstock

Vyrážíte na letní dovolenou do Chorvatska? V tom případě se mějte na pozoru. Tato balkánská země od 1. července nečekaně změnila podmínky, které musíte dodržet při překročení chorvatských hranic. Chorvatsko se v zásadě vrací k opatřením, která platila před dvěma týdny. Jaké jsou tedy aktuální podmínky pro cestování do Chorvatska?

Nečekaná změna podmínek pro cestování do Chorvatska od 1. 7.

V posledních 14 dnech mohli čeští turisté volně cestovat do Chorvatska s tím, že se na hranicích stačilo prokázat pouhým občanským průkazem. Tato situace se však od čtvrteční půlnoci 1. července změnila a turisté musí na chorvatských hranicích předložit několik dokumentů.

Jelikož tato informace přišla první prázdninový den ze strany Chorvatska opravdu nečekaně a čeští občané o ní nebyli předem informováni, mohou být nyní na chorvatských hranicích velmi nepříjemně překvapeni.

Dnes začíná platit Covid pas, Chorvatsko včera v noci narychlo rozhodlo, že turisté z ČR (ale i dalších zemí) se jím musí prokázat na hranicích. Platí ale pravidla, která jsme dojednali: 22 dnů po 1. dávce nebo negativní test nebo protilátky. Děti do 12 let, pokud jsou v doprovodu rodiče nebo opatrovníka, mohou bez ničeho, pokud rodiče/opatrovníci mají očkování nebo negativní test nebo potvrzení o prodělaném COVID,” informoval ve čtvrtek 1. července na Twitteru český ministr zahraničí Jakub Kulhánek.

Zdroj: Shutterstock Co vše potřebujete při cestování do Chorvatska

Čeští občané musí před cestou do Chorvatska vyplnit příjezdový formulář Enger Croatia. Češi starší 12 let se dále při překročení chorvatských hranic musí prokázat jedním z následujících dokladů:

✓ covidpasem

✓ dokladem o očkování

✓ negativním antigenním testem ne starším 48 hodin

✓ negativním PCR testem ne starším než 72 hodin

✓ potvrzením o očkování dvěma dávkami vakcíny (nebo 22 dnů od první dávky)

✓ potvrzením o prodělání covidu-19

1. července platí na chorvatských hranicích výjimka

“Chorvatská strana potvrdila, že dnes (1. července) ještě nebude na hranicích vyžadovat a kontrolovat Covid pas. Pokud byste přesto měli na chorvatských hranicích problémy, kontaktujte naši ambasádu: tel. + 385 1 6177 246,” vzkázal českým turistům cestujícím na dovolenou do Chorvatska Jakub Kulhánek.

Zdroj: ČT24, Twitter

Autor:
Publikováno: 1. 7. 2021 11:47 Nahlásit obsah