Kunčice – komorní jesenická atmosféra s poctivou domácí kuchyní

Kunčice – komorní jesenická atmosféra s poctivou domácí kuchyní Zdroj: Tomáš Rucký

Ski areál Kunčice je milé jesenické středisko, které si získává dlouhodobou přízeň lyžařů především „carving-friendly“ sjezdovkami, poctivou českou kuchyní U Rumařů a také pohostinnou atmosférou v aprés ski baru Kulaťák, kde nám tentokrát ukázali, jak se chodí přes Tatry.

Kunčice se pomyslně dělí na Hájovnu a Triangl, přičemž obě části disponují hlavním zázemím s parkovištěm a pokladnami. Zatímco mírnější modré sjezdovky najdete na Hájovně, sportovní červené pak na Trianglu, který obsluhuje čtyřsedačková lanovka. Tratě na Trianglu jsou akorátně dlouhé i široké a jedete-li trať na jeden zátah, dáte si regulérně do těla. Nejvíc prostoru se vám naskytne na sjezdovce Nová, která leží na okrajové části mimo hlavní dění, takže tu bývá i nejméně lyžařů.

Zdroj: Tomáš Rucký Mojí oblíbenou sjezdovkou je v Kunčicích červená trať č.5, což je šikovný červený slalomáček, který je příjemně široký, po celé délce přehledný a je akorát tak dlouhý, abyste poctivě řezané oblouky zvládli vyšvihnout na jeden zátah. Velmi dobře se pokládá do obloučků i na modré sjezdovce č.2 na Hájovně, která je sice s pomou určená spíše méně zkušeným lyžařům, nicméně jde o takový „odstín“ modré, která i sporťákům umožní díky vyšší rychlosti rytmické vykrajování oblouků.

Zdroj: Tomáš Rucký Začátečníci a děti budou spíše využívat bezpečně oddělený cviční svah s lanáčkem v zázemí Hájovna, kde mají k dispozici i zvířátkový slalom a podjezdové branky. V dětském parku, ale i na sjezdovkách můžete využívat služeb místní lyžařské školy, která nabízí hodinu individuální lyžařské výuky za 600 Kč. Celý ceník najdete zde.

Zdroj: Tomáš Rucký Zázemí na Hájovně dále zahrnuje pokladny, toalety, lyžařskou školu i půjčovnu lyží a restauraci U Pučmelouda.

Zdroj: Tomáš Rucký Druhé nástupní místo Kunčic je u sedačkové lanovky Triangl, kde najdete rovněž pokladny, a také oblíbenou hospodu U Rumařů, která je už z našich reportů notoricky známá. Vaří se tu totiž poctivá česká kuchyně, kdy se od 11 do 15 hod podávají hotovky, které se každý den mění. Je to ale povětšinou sázka na jistotu, tak ani není potřeba dále pročítat jídelníček – my tu sáhli rovnou po cikánské vepřové pečeni a pečené krkovici se zelím a knedlíkem.

Zdroj: Tomáš Rucký Hlavním tahákem Kunčic je ovšem apres ski bar Kulaťák, který najdete kousek pod výstupem sedačkové lanovky a díky rytmickým tónům hudby ho nemůžete minout. Kulaťák si tu šéfuje partička srdcařů, kteří pořádají víkendové akce stylem „od lyžařů pro lyžaře“, a tak se tu můžete zúčastnit například italské soboty ve znamení aperolu spritz, tyrolské soboty, nebo třeba slovenské soboty, jejíž dozvuk se nás dotknul i v neděli. V rámci slovenské party jste si mohli vyzkoušet tzv. přechod Tater, tedy ochutnávku tatranského čaje, jehož procenta alkoholu s každou další lahví gradují. No, málokdo je přešel tam i zpět!

Zdroj: Tomáš Rucký

Kunčice v kostce:

Vzdálenost z Prahy                                                    3 h

Vzdálenost z Olomouce                                            1 hod 19 min

Celodenní skipas dospělí                                           650 Kč

Celodenní skipas děti (7-12 let)                                460 Kč       

Provozní doba lanovky                                              8:30 – 16:00

Webové stránky                                                          www.skikuncice.cz

Parkování                                                                  bezplatné u areálu

Zdroj: Tomáš Rucký V Kunčicích jsme reportovali na lyžích FISCHER, s hůlkami KOMPERDELL a v helmách a brýlích SMITH.

Zdroj: Tomáš Rucký Galerie Kunčice Kunčice Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 13. 3. 2023 13:14 Nahlásit obsah