Po 3 českých teenagerech pátrali v Chorvatsku hasiči, policisté i místní obyvatelé. Svým rodičům se v moři ztratili na paddleboardech

Po 3 českých teenagerech pátrali v Chorvatsku hasiči, policisté i místní obyvatelé. Svým rodičům se v moři ztratili na paddleboardech Zdroj: Shutterstock

V neděli 17. července se o pořádné pozdvižení v Chorvatsku postarali 3 čeští teenageři. Dvě dívky a chlapec ve věku od 14 do 15 let se totiž v podvečerních hodinách poblíž letoviska Omiš ztratili v moři na paddleboardech. Vše nakonec dobře dopadlo. Po intenzivním pátrání byli v noci nalezeni na ostrově Brač či v jeho okolí.

Na letošní dovolenou v Chorvatsku rozhodně nezapomenou rodiče tří českých puberťáků. Dvě náctileté dívky a chlapec si v neděli 17. července chtěli zpestřit svůj pobyt u Jadranu. Aniž by to svým rodičům oznámili, vydali se z chorvatského přímořského městečka Lokva Rogoznica vzdáleného 9 kilometrů od Omiše na paddleboardech směrem na protilehlý ostrov Brač.

Ostrov Brač se od letoviska Lokva Rogoznica nachází vzdušnou čarou 7 kilometrů. Absolvovat tuto cestu na paddleboardech po moři je však velká nerozvážnost. Zvlášť v případě 14letých a 15letých dětí.

Zdroj: Shutterstock Pátrání po třech českých teenagerech odstartovalo v neděli 17. července v 22:40. Do akce se zapojili chorvatští policisté, hasiči, správa přístavu i horská služba. Nešťastné rodiče teenagerů doprovázeli čeští policisté působící v Chorvatsku, kteří usnadňovali komunikaci s chorvatskou policií. Do pátrání po nezvěstných českých dětech se pustili také obyvatelé z okolí Omiše.

Naštěstí vše dobře dopadlo. Dvěma teenagerům se podařilo dostat na paddleboardech až na pobřeží ostrova Brač. Třetí teenager byl však stále v moři, kde jej našli hasiči z oddělení v Omiši.

Zdroj: Shutterstock Všichni tři čeští náctiletí vyvázli bez zranění. Nejprve byly převezeni na preventivní prohlídku do Omiše a poté vráceni svým rodičům.

“Intenzivní pátrání skončilo několik minut po půlnoci. Aby bylo možné zjistit okolnosti této události, povedeme podrobné rozhovory s rodiči a lidmi, kteří byli s dětmi na pláži. Díky mimořádnému zapojení policie, hasičů, zaměstnanců správy přístavu, ale i občanů, kteří projevili chuť a mimořádnou ochotu pomoci, se děti podařilo včas najít a zachránit,” informovala Splitsko-dalmatská policie.

Zdroj: Tportal.hr

Autor:
Publikováno: 19. 7. 2022 10:41 Nahlásit obsah