Žena si z dovolené v Chorvatsku dovezla štíra s mláďaty. Objevila je v kufru při vybalování

Žena si z dovolené v Chorvatsku dovezla štíra s mláďaty. Objevila je v kufru při vybalování Zdroj: Shutterstock

Vozíte si z letní dovolené suvenýry? Své by o tom mohla vyprávět jedna Rakušanka, která si z dovolené v Chorvatsku nevědomky přivezla domů velmi nepříjemné překvapení. Při vybalování kufru totiž zjistila, že se jí do zavazadla nastěhovala rodinka štírů.

Jak informoval portál Insider, žena z Natternbachu v Horním Rakousku si z dovolené v Chorvatsku dovezla až 18 štírů. Šlo přitom o matku a její mláďata, které vystrašená žena objevila mezi plavkami a letními šaty v jednom ze zavazadel, které měla s sebou na letní dovolené u chorvatského Jadranu.

“Dnes odpoledne nás kontaktovala paní z Natterbachu, protože se do jejích zavazadel při zpáteční cestě z Chorvatska uhnízdili černí pasažéři. Přesněji štír s mláďaty,” popsala na Facebooku neobvyklou událost rakouská veterinární záchranná služba Tierhilfe Gusental. 

Pracovníci tohoto záchranného zvířecího centra dále oznámili, že se jim štíry podařilo odchytit. Neopomněli rovněž připojit názornou fotku těchto zvířecích cestovatelů, kteří byli vybaveni nebezpečnými žihadly.

Odchycení štíři se aktuálně nacházejí v útulku pro zvířata v Linci. Poté se vydají na zpáteční cestu. “Jakmile se naskytne příležitost, například když zaměstnanec zvířecího záchranného centra odjede na dovolenou do Chorvatska, vezmou ho s sebou a tam ho zase vypustí,” prozradil v rozhovoru pro list Upper Austria News jeden z pracovníků Tierhilfe Gusental.

Zdroj: Shutterstock Podle zvířecích záchranářů žena, která objevila ve svém zavazadle z dovolené štíry, udělala správnou věc, když se obrátila na profesionály. Odchyt štírů byl dle záchranářů opravdu nutný. Je dobře, že žena nepřevzala inciativu a nevypustila štíry do volné přírody přímo v Rakousku. Vzhledem k současným teplotám by se totiž i v této oblasti mohl štír dobře množit.

Zaměstnanci záchranné zvířecí stanice dále podotkli, že bodnutí štíra by bylo pro ženu, která jej našla v zavazadle, nebezpečné pouze tehdy, kdyby na něj byla alergická. Většina bodnutí štírem je tak podle zvířecích záchranářů srovnatelná spíše s bodnutím vosou.

Zdroj: Insider.com, Facebook.com/Tierhilfegusental, Nachrichten.at
Autor:
Publikováno: 8. 8. 2022 13:18 Nahlásit obsah