Přeměňte okenní parapet v odpočinkovou zónu. Přinášíme několik inspirativních nápadů

Přeměňte okenní parapet v odpočinkovou zónu. Přinášíme několik inspirativních nápadů Zdroj: Shutterstock.com

Na vnitřní okenní parapety obvykle pokládáme pokojové rostliny nebo drobné dekorace. Toto místo našeho interiéru si však zaslouží větší pozornost. Zvlášť pokud vám chybí balkon či terasa, zkuste vdechnout okennímu parapetu nový vzhled a dát mu nové využití. Získáte tak místo, kde budete s chutí odpočívat.

Sezení na okně? Není nic příjemnějšího

Okenní parapety, které přeměníte v pohodlné místo pro sezení, mají své originální kouzlo. Jde o známou věc, která začíná pomalu pronikat i do českých domácností. Nově vzniklá odpočinková zóna vám přijde vhod, ať už doma počítáte každičký centimetr, nebo zkrátka toužíte po oživení svého obývacího pokoje, ložnice či chodby.

Zdroj: Pinterest.com S širokým okenním parapetem, na kterém budete s chutí odpočívat, byste měli počítat už v průběhu stavby domu. Vybraný okenní parapet si však můžete rozšířit i ve svém stávajícím domě či bytě. K vytvoření odpočinkové zóny byste si přitom měli vybrat takové okno, ze kterého budete mít krásný výhled, a to třeba do zahrady.

Zdroj: Pinterest.com Široký okenní parapet: Jaké jsou jeho parametry?

Hloubka okenního parapetu určeného k relaxaci by se měla pohybovat kolem 50 centimetrů. Ještě komfortnější je hloubka 100 centimetrů. Aby se vám na parapetu pohodlně odpočívalo, měl by být umístěný maximálně 120 centimetrů nad zemí.

Zdroj: Pinterest.com Sedací okenní parapet může mít spoustu podob. Jde například o klasický široký parapet s dřevěnou deskou doplněnou o polštářky a kožešiny. Přetvořit jej můžete také na velmi pohodlnou čalouněnou pohovku, nebo dokonce postel, na které budete relaxovat a také si číst třeba své oblíbené knížky.

Tip: Někteří lidé široký okenní parapet nevyužívají pouze jako odpočinkovou zónu. Širokou dřevěnou desku propojenou s oknem originálně užívají jako pracovní stůl.

Zdroj: Pinterest.com Vyrobte si k parapetu nábytek na míru

V případě přeměny vybraného okenního parapetu v odpočinkovou zónu máte opravdu volné ruce. Pokud si chcete zútulnit interiér a zároveň využít toto místo na maximum, oslovte šikovného truhláře. Ten vám na vaše přání vyrobí nábytek na míru. A to třeba čalouněnou pohovku s šuplíky či skříňkami, nebo postel s úložným prostorem.

Autor:
Publikováno: 23. 1. 2020 11:38 Nahlásit obsah