Jak rychle a snadno zhubnout břicho? Pomocí vakuum tréninku břicha, který stačí cvičit pouhých 5 minut denně

Jak rychle a snadno zhubnout břicho? Pomocí vakuum tréninku břicha, který stačí cvičit pouhých 5 minut denně Zdroj: Shutterstock

Všimli jste si, že vám narostlo bříško? Místo litování se pusťte do cvičení. Pokud chcete břicho zhubnout opravdu rychle a snadno, vyzkoušejte vakuum trénink břicha. Jestliže se budete tomuto jednoduchému cvičení v józe zvanému Uddijána bandha věnovat alespoň 5 minut denně, už za týden si všimnete fantastických výsledků.

Vakuum trénink břicha vyvinuli indičtí jogíni

Vakuum trénink břicha je velmi jednoduché cvičení, které bylo v minulosti vytvořené indickými jogíny. Tento cvik, který se v józe nazývá Uddijána bandha (Uddiyana bandha), však doporučují také dnešní fitness trenéři.

Pokud chcete snadno a rychle zhubnout břicho, stačí vám k tomu pouhých 5 minut denně. Vakuum trénink břicha však dělejte poctivě, a to ideálně každý den. Již za týden tohoto cvičení zpozorujete podstatný rozdíl. 

Jak zpevnit břicho pomocí vakuum tréninku? 

Uddijána bandha se cvičí výhradně na lačno. Tento jednoduchý cvik tedy provádějte nejlépe po probuzení nebo 2 až 3 hodiny po jídle. Základní pozicí je pro vás meditační sed nebo stoj. Vakuum trénink břicha však můžete provádět také na čtyřech nebo při posazení na stoličce.

Sedněte si do meditačního sedu, úplně vydechněte a zadržte dech po výdechu alespoň na 15 sekund (tuto dobu postupně prodlužujte až na 60 sekund). Opřete se dlaněmi o kolena, zdvihněte ramena a opravdu mírně se s rovným trupem předkloňte. Mějte stále zadržený dech a zatáhnuté břicho. V této pozici zůstaňte tak dlouho, dokud vám je to příjemné. Uvolněte břicho, hluboce se nadechněte a vraťte se do původní polohy. Tento cvik opakujte 3 až 5krát po sobě.

Zdravotní benefity vakuum tréninku břicha

Zajímá vás, jaká pozitiva vám pravidelné cvičení Uddijány bandhy přinese? Zformujete své přímé a šikmé břišní svaly, zpevníte vnitřní břišní svaly, zeštíhlíte svůj pas a zajistíte si lepší držení těla. Kromě toho povzbudíte činnost střev, předejdete zácpě a zmírníte také bolest zad.

Kdy cvik Uddijána bandha není to pravé pro vás?

Vakuum tréninku břicha se zásadně vyhněte, pokud máte vysoký tlak, jste těhotná, máte krátce po porodu či operaci břicha nebo právě menstruujete. Uddijána bandha se také nedoporučuje cvičit, pokud máte extrémní obezitu nebo pokud trpíte onemocněním žaludku či střev.

Zdroj: Joga.cz, Brightside.me

Autor:
Publikováno: 6. 1. 2022 10:34 Nahlásit obsah