Nouzový stav v Česku zavřel posilovny: Přinášíme tipy na nejlepší aplikace na domácí cvičení

Nouzový stav v Česku zavřel posilovny: Přinášíme tipy na nejlepší aplikace na domácí cvičení Zdroj: Shutterstock.com

Ve čtvrtek 12. března 2020 začal od 14 hodin v Česku platit nouzový stav kvůli obavám z dalšího šíření nového koronaviru. Mezi celou řadou omezení je zakázán i vstup do posiloven, předpokládá se, že se nebudete moci zúčastnit ani veřejných kurzů cvičení. Jistě vám proto přijdou vhod následující tipy na chytré aplikace na domácí cvičení.

7 minute workout: Zacvičte si po dobu 30 dnů

Tato aplikace společnosti Workout Apps patří v Česku k těm nejoblíbenějším. Její podstata je velmi jednoduchá. Denně podle několika krátkých workoutů cvičíte pouze 7 minut, a to po dobu 30 dnů. Jediné, co k aplikaci 7 minute workout potřebujete, je cvičící podložka. Cvičíte totiž s vlastní vahou. Navíc si můžete každý den vybrat, zda budete procvičovat celé své tělo nebo se zaměříte například na oblast břicha.

Fitify: Domácí cvičení v češtině

Fitify je česká fitness aplikace, ve které si sestavíte svůj plán tréninků na míru nebo si vyberete samostatný workout. V této aplikaci si můžete vybrat, jestli chcete zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu. Podle toho následně cvičíte z výběru více než 850 cviků. Podle Fitify lze cvičit nejen s vlastní vahou, ale také s gymnastickým míčem, jednoručkami nebo kettlebellem.

Zdroj: Shutterstock.com

30denní program cvičení (30 days challenge)

Podle této workoutové aplikace cvičíte s vahou svého těla každý den po dobu 30 dnů. Sami si můžete vybrat, zda si procvičíte celé tělo nebo se zaměříte na břicho, hýždě či stehna. Abyste nic nezanedbali, aplikace 30 days challenge se vám každý den připomene, že máte cvičit. Navíc průběžně zvyšuje intenzitu cvičení. Budete mít rovněž povědomí o tom, kolik kalorií jste spálili. Aplikaci 30 days challenge totiž lze synchronizovat se službou Google Fit.

J&J Official 7 Minute Workout

Tato aplikace je založená na kruhovém tréninku, který trvá od 7 do 32 minut. Můžete si přitom sami vybrat konkrétní cviky i jejich intenzitu. Vše, co k domácímu cvičení podle aplikace J&J official 7 minute workout potřebujete, je cvičící podložka a židle.

Down Dog: Pro milovníky jógy

Pokud milujete jógu, je pro vás to pravé ořechové aplikace Down Dog. Tým této aplikace v současné době udělal velmi milý krok. S ohledem na šířící se nákazu nemoci COVID-19 nabízí všechny své jógové lekce zdarma, a to až do 1. dubna 2020. Můžete si tak zacvičit jógu pro začátečníky, 7minutové cvičení nebo vyzkoušet Down Dog, HIIT či Barre.

Zdroj: Shutterstock.com

Vyzkoušejte meditativní aplikace

Do svého mobilního telefonu si můžete stáhnout také meditativní aplikace, díky kterým potlačíte stres a které vás namotivují k tomu, abyste se posunuli dále. A to nejen ve sportu, ale i v životě. Zkuste například aplikaci The Mindfulness App nebo Aura.

Autor:
Publikováno: 13. 3. 2020 13:13 Nahlásit obsah