Hubnutí do plavek: Známe důvody, proč to nejde, jak si představujete

Hubnutí do plavek: Známe důvody, proč to nejde, jak si představujete Zdroj: Shutterstock.com

Rozhodla jste se, že do začátku plavkové sezony zhubnete a vytvarujete si postavu? I když byste moc ráda chtěla, kila vám neubývají tak, jak jste si vysnila. V čem je tedy chyba? Zkuste se vyvarovat následujících chyb a vaše vysněná postava bude na dosah.

Málo jíte, nebo dokonce hladovíte

Základem úspěšného hubnutí je ze 75 procent strava, z 25 procent pak sportovní aktivity. Abyste začala ztrácet kilogramy, naordinujte si lehký a vyvážený jídelníček plný ovoce, zeleniny, bílého masa, celozrnných výrobků, luštěnin, ořechů, semínek i mléčných výrobků.

Stravujte se pravidelně. Pokuste se porce rozvrhnout tak, aby váš denní jídelníček zahrnoval pět chodů, které budete konzumovat vždy ve stejnou denní dobu. Ani během hubnutí se o jídlo neochuzujte, nebo dokonce nehladovte. Mělo by to pro vás zcela opačný efekt.

Podceňujete svůj pitný režim

Při hubnutí nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Nejdůležitější je pro vás čistá neperlivá voda, jíž byste měla v průběhu dne vypít 1,5 až 2 litry. Během hubnutí naopak zapomeňte na alkohol, kávu, slazené perlivé nápoje či džusy.

Zdroj: Shutterstock.com Nesportujete správně

Hlavní vliv na hubnutí má výběr správného jídelníčku. Velmi podstatný je také pohyb. Pokud chcete shodit několik kilogramů, věnujte se cíleně vybrané sportovní aktivitě ideálně 3krát až 6krát týdně po dobu jedné hodiny. Vsaďte na aerobní aktivity, k nimž patří běh, jízda na kole nebo plavání. Abyste si zformovala postavu, pomůže vám rovněž pravidelné cvičení s vlastním tělem nebo jóga.

Stále se vážíte a jste nedočkavá

Velkou chybou při hubnutí rovněž je, když se budete vážit každý den. Ideální je, když se budete vážit pouze jednou týdně, a to přesně ve stejnou dobu ráno. Pokud to jde, nepoužívejte klasickou váhu. Pořiďte si naopak váhu speciální, která vám přesně ukáže hmotnost svalstva, hmotnost tukových zásob i množství vody v těle. Právě podle těchto ukazatelů budete jasně vědět, zda se vám hubnutí daří, nebo ne.

Zdroj: Shutterstock.com Jste na hubnutí sama

Ve dvou se to lépe táhne, a to i při hubnutí. Pokud tedy chcete v plavkách vypadat letošní léto skvěle, rozhodně na to nebuďte sama. Přiberte si k sobě parťačku, se kterou budete třeba chodit běhat nebo navštěvovat kurzy jógy. Vaše motivace zhubnout a zároveň zformovat své tělo bude díky tomu ještě větší.

Málo spíte

Aby vám šlo hubnutí jako po másle, zaměřte se také na svůj spánkový režim. Právě pravidelný a dostatečný spánek je tím nejdůležitějším nejen pro vaše psychické a fyzické zdraví, ale i pro vaši optimální hmotnost.

Nedostatek kvalitního spánku patří k rizikovým faktorům nadváhy a obezity. Chcete-li úspěšně zhubnout, denně spěte alespoň 6 až 8 hodin. Důležitá pro vaše tělo je rovněž pravidelnost spánku. Ve stejný čas proto usínejte a ve stejný čas rovněž vstávejte.

Autor:
Publikováno: 25. 5. 2020 10:14 Nahlásit obsah