Bydlení na 65 m²: Mladý pár proměnil jurtu v moderní dům

Bydlení na 65 m²: Mladý pár proměnil jurtu v moderní dům Zdroj: Doityurtself.com

Spousta z nás touží po vlastním bydlení, a to klidně i na pár metrech čtverečních. Napadlo vás ale, že se dá skvěle žít i v jurtě? Inspirací vám může být počin mladého amerického páru, který si z klasické jurty postavil ryze moderní bydlení.

Moderní jurta svépomocí

V jurtě, kterou vlastníma rukama zbudoval Zach Both se svou přítelkyní Nicole, byste chtěli žít i vy. Tento zamilovaný pár si s pomocí přátel a rodiny během jednoho roku vystavěl opravdu originální domov, který v sobě spojuje prvky klasické jurty a moderního bydlení.

Zdroj: Doityurtself.com Zach a Nicole šli do realizace svého bydlení snů opravdu naplno. Investovali do něj veškeré své našetřené peníze a v posledním roce bezúnavně pracovali na stavbě moderní jurty. Celý proces stavby jejich domu, který se nachází uprostřed přírody 20 minut autem od Portlandu a který má rozlohu 65 m², také průběžně dokumentovali.

Do It Yurtself: Návod na stavbu moderní jurty

„Pro všechny, kteří si chtějí postavit podobné bydlení, jako máme my, jsme bezplatně vytvořili online průvodce stavbou moderní jurty Do It Yurtself. Vaše vysněné bydlení, které v sobě spojuje přírodu, minimalismus i modernu, tak může být na dosah,“ vysvětluje Zach, který je průkopníkem alternativního způsobu života.

Zdroj: Doityurtself.com

Obývák, kuchyň, pracovna i koupelna s toaletou

V moderní jurtě Zacha a Nicole najdete vše, co mladý pár k životu potřebuje. Obývací pokoj s krbem a pohodlným posezením nebo moderně zařízenou kuchyň s elektrospotřebiči, přívodem vody a velkou pracovní deskou. Zach má v jurtě také svou vlastní pracovnu, takže se může podle svých slov kdykoliv rozhodnout pro home office.

Zdroj: Doityurtself.com Pokud si myslíte, že v jurtě chybí koupelna a toaleta, tak jste na omylu. Zach a Nicole tento problém vyřešili zděným jádrem, do kterého zabudovali právě sprchový kout s umyvadlem a také ekologickou toaletu. Do zděného jádra navíc zakomponovali rozvody vody a elektřiny.

Zdroj: Doityurtself.com

Doména moderní jurty: Ložnice v patře

Doménou moderní jurty je bezkonkurenčně ložnice, která se nachází v patře přímo na zděném jádru a na kterou se leze po žebříku. Z této ložnice mají Zach a Nicole každý večer nádherný výhled na hvězdné nebe. Aby se jim dobře usínalo, a ještě lépe spalo, svou ložnici kolem dokola osázeli pokojovými rostlinami.

Zdroj: Doityurtself.com „Určitě nejsme první ani poslední, kdo si k vlastnímu bydlení postavil jurtu. Svým počinem jsme však chtěli inspirovat všechny lidi, kteří mají k bydlení v jurtě předsudky. V tomto zdánlivě alternativním přístřešku se totiž dá bydlet velmi moderně a pohodlně. Moderní jurta vám zkrátka dá vše, co k životu potřebujete,“ myslí si Zach.

Jak se vám moderní jurta, kterou si vystavěli Zach a Nicole, líbí? Dokázali byste v ní dlouhodobě bydlet?

Autor:
Publikováno: 24. 9. 2019 12:10 Nahlásit obsah