Melounová dieta: Jak dlouho ji držet a co při ní jíst?

Melounová dieta: Jak dlouho ji držet a co při ní jíst? Zdroj: Shutterstock

Jaká dieta bývá v létě nejoblíbenější? Rozhodně ta melounová, protože vodní meloun vás jak osvěží, tak zároveň zasytí. Jaká je tedy podstata melounové diety, jak dlouho ji můžete držet a co vše by měl jídelníček při melounové dietě obsahovat? Pokusíme se vám na tyto otázky odpovědět.

Podstata melounové diety

Melounová dieta je typ detoxikační diety, která vaše tělo pročistí a zbaví jej toxických a odpadních látek. Zároveň vám pomůže zhubnout a vaše tělo dostatečně hydratuje. Během melounové diety jíte pouze vodní meloun a pijete čistou vodu.

Jak dlouho lze melounovou dietu držet

Melounovou dietu držte maximálně tři dny, nikdy však déle. Po jejím ukončení se vraťte ke zdravému a vyváženému jídelníčku. Aby nenásledoval jojo efekt, jezte opravdu zdravě a snažte se konzumovat co nejvíce čerstvých a přirozených potravin. Vyhýbejte se naopak polotovarům, konzervovaným jídlům a dále smaženým a tučným pokrmům.

Zdroj: Shutterstock Co jíst při melounové dietě

V průběhu dne snězte osm porcí vodního melounu. Proč zrovna vodní meloun? Narozdíl od dalších druhů melounu totiž obsahuje nejméně cukru. Jedna porce by měla zahrnovat zhruba 150 kcal, což odpovídá 500 gramům melounu. Kromě toho nezapomeňte pít čistou neperlivou vodu (až 3 litry v průběhu dne). Nemusíte se bát, že budete mít hlad, meloun totiž velmi dobře zasytí.

Co když ale tři dny v kuse pouze melouny jíst nedokážete? Melounovou stravu kombinujte s drůbežím masem, šunkou, sýry, tvarohem, cottagem, bílými jogurty nebo ořechy.

Kolik kilogramů při melounové dietě zhubnete

Pokud budete melounovou dietu držet poctivě, za den zhubnete až jeden kilogram. Počítejte s tím, že však nejde o jeden kilogram tuku. Melounová dieta působí spíš jako očistná kúra, která vaše tělo zbaví odpadních látek a která jej zároveň odvodní.

Zdroj: Shutterstock Proč je vodní meloun zdraví prospěšný

Ač je vodní meloun sladký a šťavnatý jako ovoce, jedná se o druh zeleniny. Je velmi oblíbený, protože je nadupaný vitamíny a minerály, ale zároveň obsahuje minimální množství kalorií, protože z 91 procent jej zahrnuje voda. Vodní meloun je konkrétně bohatý na vitaminy skupiny B, vitamin C, vápník, draslík, hořčík, železo a také velké množství antioxidantů.

Pro koho není melounová dieta vhodná

Melounová dieta není samozřejmě vhodná pro všechny ženy. Vyhněte se jí zejména tehdy, pokud jste těhotná nebo pokud kojíte.

Zdroj: Fit-day.cz, Slimming.cz

Autor:
Publikováno: 16. 7. 2021 09:49 Nahlásit obsah